Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Giulietta, awaryjne hamowanie błędy EBD ABS

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Gulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariomm Zobacz post
    Mam identyczny problem, choinka na desce rozdzielczej po hamowaniu na śliskim, wydaje mi się jednak, że to jest tylko wtedy jak tylna oś ucieka, tak jakby system kontroli trakcji miał wiedzieć, że musi zadziałać i coś się wtedy wywala. Byłem u elektryka samochodowego (naprawdę dobrego), diagnozował i diagnozował i orzekł że wymieni moduł abs (zespolony z pompą). Nic to nie dało (oczywiście przywrócił poprzedni moduł) i się poddał, mówił mi tylko, że nie ma błędów czujników abs, a jedyny błąd jaki w kółko się pojawia to B1039 (to chyba DNA, ale DNA działa do czasu poślizgu) . Też mi tylna wycieraczka zatrzymuje się w losowym miejscu po wyłączeniu, a dodatkowo przez jakiś czas jak włączyłem tylne przeciwmgielne to mi pokazywał losowe błędy o uszkodzonych żarówkach (wsteczny, stop itp), chyba jakaś wilgoć była bo teraz tych informacji o przepalonych żarówkach nie ma. Gdybyś coś ustalił będę BARDZO wdzięczny jak opiszesz na forum.
    Jeżeli chodzi o wycieraczkę to sprawdź kable w klapie ja miałem kilka przewodów połamanych na chwilę obecną wycieraczka działa bez zarzutu.
    Co do hamowania dzięki za info o pompie bo rozważałem wymianę ale problem może być gdzie indziej tak jak u Ciebie. U mnie jest jeszcze jedna dziwna sprawa. Jak hamuje awaryjnie i wcisnę jednocześnie hamulec i sprzęgło, to momentalnie wywala błędy i tył ucieka. A jak wciskam sam hamulec to takiego problemu nie ma(bynajmniej jeszcze nie wystąpił). Myślę może że coś z czujnikami sprzęgła i hamulca. Co sądzisz jak jest u Ciebie?

    - - - Updated - - -

    Jaki interfejs do Julki żeby z czytać błędy? Mam niebieski Vag kkl ale to do vw, chyba że jakiś program i przejściówka do niego.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar damson93
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    78

    Domyślnie

    Coś takiego u mnie się sprawdza: https://allegro.pl/oferta/elm-327-ad...can-5946769979 + Multiecuscan.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Gulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    A czy ten program Multiecuscan można gdzieś pobrać czy trzeba kupić z licencją?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar damson93
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    78

    Domyślnie

    Można kupić u tego sprzedawcy klucz, to jest chyba oficjalny sprzedawca na Polskę licencji do Multiecuscan, jest też wersja demo, ale nie obsługuje wszystkich sterowników/silników.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulietta 1.4TB Multiair
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marwis Zobacz post
    Jeżeli chodzi o wycieraczkę to sprawdź kable w klapie ja miałem kilka przewodów połamanych na chwilę obecną wycieraczka działa bez zarzutu.
    Co do hamowania dzięki za info o pompie bo rozważałem wymianę ale problem może być gdzie indziej tak jak u Ciebie. U mnie jest jeszcze jedna dziwna sprawa. Jak hamuje awaryjnie i wcisnę jednocześnie hamulec i sprzęgło, to momentalnie wywala błędy i tył ucieka. A jak wciskam sam hamulec to takiego problemu nie ma(bynajmniej jeszcze nie wystąpił). Myślę może że coś z czujnikami sprzęgła i hamulca. Co sądzisz jak jest u Ciebie?

    - - - Updated - - -

    Jaki interfejs do Julki żeby z czytać błędy? Mam niebieski Vag kkl ale to do vw, chyba że jakiś program i przejściówka do niego.
    Dzięki za info o wiązce w klapie (Tobie i Piotrek1983) - sprawdzę jak znajdę chwilę czasu

    Co do tego kiedy pojawia się błąd EBD: dzisiaj jest bardzo ślisko (przynajmniej w moim mieście) i zrobiłem testy: błąd wywala mi zarówno podczas hamowania z wciśniętym sprzęgłem jak i bez, chociaż jak wcisnę sprzęgło znacznie łatwiej błąd wywołać, sprawdziłem też poślizg bez wciśniętego hamulca i sprzęgła (na ręcznym) i przy odpowiedniej prędkości i skręcie ponad 90° również błąd się pojawia, pamiętam też, że kiedyś wjechałem na jakąś nierówność jednym z tylnych kół, tył zarzuciło i również miałem choinkę na desce rozdzielczej (nie miałem wciśniętego ani hamulca, ani sprzęgła). Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz, ten elektryk u którego byłem, sugerował, że jest to uszkodzenie czujnika przyspieszenia (pewnie jakiś akcelerometr) tylko on pojęcia nie ma gdzie ten czujnik się znajduje, coraz bardziej skłaniam się ku temu, że mógł mieć rację. Podczas hamowania jest nagła zmiana przyspieszenia wzdłuż osi samochodu na ujemną, a jak jeszcze tył lekko zarzuci to dochodzi akceleracja prostopadła do osi. Być może ten czujnik jest tak uszkodzony, że dopiero w momencie gwałtownej zmiany przyspieszenia równolegle do osi pojazdu i jednocześnie lekkiej zmiany przyspieszenia prostopadłej do osi wychodzi jakiś dziwny wektor przyspieszenia i moduł ABS/EBD stwierdza, że dane z czujnika są błędne. Także jeśli chodzi o sprzęgło to raczej różnicą jest to, że napęd jest rozłączany (brak oporu ze strony silnika), a nie jakiś czujnik przy sprzęgle.
    Ostatnio edytowane przez mariomm ; 21-01-2022 o 16:38

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Gulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dziś też sprawdzałem i u mnie tylko że wciśnietym sprzęgłem jest problem, ale faktycznie może być tak mówisz. Czujnik przyśpieszenia bocznego, wzdlużnego czujnik ESP gdzie on się znajduję a Alfie?? W jakimś poście wyczytałem że na tunelu środkowym. Tam szukać czy gdzieś indziej?

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulietta 1.4TB Multiair
    Postów
    4

    Domyślnie

    Myślę jednak, że to ten sam problem (u mnie tak naprawdę ten błąd bez sprzęgła można wywołać tylko na bardzo śliskiej nawierzchni). Kontaktowałem się z dystrybutorem części koncernu FCA i on nie znalazł takiej części oddzielnie występującej (w starszych modelach akcelerometr rzeczywiście był niezależnym pudełkiem), ale napisał, że prawdopodobnie czujnik jest umieszczony w kolumnie kierownicy i zespolony z jakimiś innymi częściami. Dziwne, że nawet oni nie wiedzą, nie wiem czy nie zostaje tylko ASO, a ja w swoim mieście z ASO pokłócony jestem, bo mi podczas naprawy blacharskiej zniszczyli tapicerkę i twierdzili, że tak już było Co prawda jest jeszcze jeden, ale działa od kilku miesięcy i nie wiem czy mają kogoś doświadczonego od Alfy.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    giulietta 1.4 ma 170 km
    Postów
    1

    Domyślnie

    Siema! Mam dokładnie taki sam kłopot, podczas poślizgu choinka błędów, wszystko wraca do normy po ponownym odpaleniu. Daj koniecznie znać, jeśli uda Ci się zdiagnozować problem. Pozdro!

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Gulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam po wakacjach, ja problemu w swoim aucie nie rozwiązałem. Wiosna-Lato nie było warunków aby wymusić wcześniejsze zachowanie Julki i komunikaty na desce. Przez ten czas jedynie sprawdzałem błędy programem Alfa obd i są dwa które ciągle powracają mianowicie:
    B1039- wyjście dynamicznego selektora kontroli
    B10AA-kontrola konfiguracji PROXI Konfiguracja nieudana.
    Czy ktoś rozwiązał podobny problem?

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    1039 się pojawia się wtedy program diagnostyczny łączy się z układem hamulcowym czy w ogóle vdc. Wtedy wyłącza wszystkie systemy i stąd pojawia się błąd i nie jest to nic istotnego . Ja bym mu zrobił na początek proxi, powinno wyjść z którym modułem czy czujnikiem jest problem chyba że samo proxi pomoże
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 24-09-2022 o 09:04

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta QV 2012 Bład P0101, spadek mocy, i inne błędy (Film)
    Utworzone przez czarek355577 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-10-2021, 23:27
  2. Hamowanie
    Utworzone przez Silva w dziale 147/156/166/GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2021, 13:33
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:52
  4. hamowanie
    Utworzone przez tomaszt79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 08:21
  5. [156] hamowanie w V6
    Utworzone przez bija22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-08-2008, 22:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory