Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: 159 1.8 16v 140KM Głogoczów k Krakowa

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    jeszcze nie mam
    Postów
    4

    Domyślnie

    Wybrałem się dziś obejrzeć ten samochód. Nie znam się na tym ale zamieszczę moje wrażenia z oględzin (oczywiście tylko te negatywne).
    Sprzedawca zapewniał że lakierowany jest tylko jeden element - przód z prawej strony. Bez wahania zgodził się przeprowadzić pomiary lakieru dla potwierdzenia. Wtedy okazało się, że dodatkowy lakier jest praktycznie na całym samochodzie. W oryginale pozostał dach, klapa bagażnika i nie pamiętam czy coś jeszcze. Na prawym-tylnym nadkolu ponad 400um, nie znam się na tym ale ponoć może tam być już szpachla. Kilka dodatkowych informacji:
    - brak książki serwisowej
    - nie odsuwa się prawa-tylna szyba
    - świecąca kontrolka ostrzegająca od świateł - ale to chyba tylko spalona jedna z żarówek stop
    - lekkie niedopasowanie przedniego zderzaka, zauważalne po otwarciu klapy silnika
    Na zakończenie przejażdżki samochód zgasł i już nie chciał zapalić, ponoć skończyło się paliwo, a nie mieli na miejscu żadnej rezerwy żeby dolać i potwierdzić, że faktycznie to jest powodem.

    Podsumowując - samochód bardzo ładny, ale raczej się nie zdecyduję.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    Laweta z Głogoczowa? Viamot (nie mam pojęcia jak oni się teraz oficjalnie nazywają, bo zmieniali nazwę w tym roku) masz na Zakopiańskiej, zaraz na wlocie do miasta.
    Przeciez napisał ze auto bez papierów (najprawdopodobniej wyrejestrowane w Grecji i tablice tam zdane) oraz bez ważnego oc.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał menek Zobacz post
    Wybrałem się dziś obejrzeć ten samochód. Nie znam się na tym ale zamieszczę moje wrażenia z oględzin (oczywiście tylko te negatywne).
    Sprzedawca zapewniał że lakierowany jest tylko jeden element - przód z prawej strony. Bez wahania zgodził się przeprowadzić pomiary lakieru dla potwierdzenia. Wtedy okazało się, że dodatkowy lakier jest praktycznie na całym samochodzie. W oryginale pozostał dach, klapa bagażnika i nie pamiętam czy coś jeszcze. Na prawym-tylnym nadkolu ponad 400um, nie znam się na tym ale ponoć może tam być już szpachla. Kilka dodatkowych informacji:
    - brak książki serwisowej
    - nie odsuwa się prawa-tylna szyba
    - świecąca kontrolka ostrzegająca od świateł - ale to chyba tylko spalona jedna z żarówek stop
    - lekkie niedopasowanie przedniego zderzaka, zauważalne po otwarciu klapy silnika
    Na zakończenie przejażdżki samochód zgasł i już nie chciał zapalić, ponoć skończyło się paliwo, a nie mieli na miejscu żadnej rezerwy żeby dolać i potwierdzić, że faktycznie to jest powodem.

    Podsumowując - samochód bardzo ładny, ale raczej się nie zdecyduję.
    Hej,
    To nie wyszlo az tak zle. Brak książki to nie problem, bo przez pierwsze 100k de facto nic się nie robi bo książkowo co 30k przebiegu tylko filtry i olej. Silnik to nie jts wiec wymiana co 30k az takiej dużej szkody nie narobi. Do rzeczy co opisales to drobiazgi de facto. Lakierowanie tez nie problem, W Grecji traktują auta jak we Wloszech wiec obcierki to standard. Grunt żeby po większym dzwonie nie było, ale to bys musial auto podnieść i zobaczyć od doly czy podluznice nie prostowane. Z rezerwa to rzeczywiście lipa ale taki standard handlarzy. Pomijam tutaj wpływ niskiego poziomu benzyny na pompe paliwa. Inna sprawa ze kupując auto w salonie tez wyjezdzasz na rezerwie. Tlumaczenie jest takie ze przepisy BHP zabraniają trzymania większej ilości paliwa w salonie bo to nie stacja bezynowa a wyjehac autem klienta bez jego zgody na stacje nie można.
    Reasumujac, auta bym nie przekreslal bo zle nie wypadlo, zobaczysz inne ulepy to zmienisz zdane. Wykorzystal bym ewentualne usterki to negocjowania ceny. Jak dla mnie rozrząd będzie do wymiany, do tego jeszcze sprawdzenie podluznic oraz czy kilma działa (jak znam zycie to nie była nabijana od fabryki) i można jezdzic bo przecież w aucie najważniejszy jest kolor a ten jest kozacki

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Przeciez napisał ze auto bez papierów (najprawdopodobniej wyrejestrowane w Grecji i tablice tam zdane) oraz bez ważnego oc.
    Przecież nie pisałem, że ma jechać tym autem. Po prostu tak się składa, że może z tą lawetą zaoszczędzić kilometrów, bo po drodze ma ASO (dawny Viamot, obecne Automobile Torino, mogłem przekręcić, nie mam przy sobie papierów z pieczątką). Pozostaje więc kwestia kalkulacji ekonomicznej i ogólnego nastawienia do instytucji ASO.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    lepiej sprawdź czy licznik nie kręcony, a powiem Ci że na pewno kręcony, akurat znam opinie tego autohausu.

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    ja mieszkam w Głogoczowie, więc jak coś, to mogę ewentualnie pojeździć po okolicy

    laweta jest dostępna w Głogoczowie więc nie trzeba jechać do Krakowa po lawete
    i to do zapewne zdziercy czyli Viamotu
    Ostatnio edytowane przez marian666666 ; 21-03-2014 o 16:33

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar markos7
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Siemianowice Śl.
    Auto
    159SW 1.9JTDM 150KM
    Postów
    94

    Domyślnie

    Interesuje mnie z Głogoczowa ten egzemplarz http://jania.otomoto.pl/alfa-romeo-1...C32739162.html ?
    Rok gwarancji chyba nie daje się w ciemno?
    Co sądzicie i czy ktoś już go oglądał.
    Ewentualnie czy kolega marian666666 mógłby zerknąć na to autko?

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał markos7 Zobacz post
    Rok gwarancji chyba nie daje się w ciemno?
    Zależy na jakich warunkach. Znasz te konkretne? Ja bym się specjalnie nie ekscytował taką gwarancją...

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar markos7
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Siemianowice Śl.
    Auto
    159SW 1.9JTDM 150KM
    Postów
    94

    Domyślnie

    Jestem świadom że to może być chwyt marketingowy. Warunki muszą zostać jasno przedstawione a nie że gwarancja jest

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    no mógłbym sprawdzić, ale już na foto widać że tak na 80% malowany był

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian666666 Zobacz post
    no mógłbym sprawdzić, ale już na foto widać że tak na 80% malowany był
    Kurcze ludzie ale co z tego, że był malowany, jeżeli szukacie ideału to chyba tylko salon...

Podobne wątki

  1. pomoc ogledziny 159 głogoczów
    Utworzone przez grechu w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 22:11
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 23:11
  3. Alfa Romeo GT 150 KM Głogoczów (okolice Krakowa)
    Utworzone przez kmaro w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 13:30
  4. AR 156 1.9 JTD z Krakowa
    Utworzone przez xelotyx w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 23:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory