Strona 13 z 207 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 2065

Temat: Fiatdiag, TS Diag, Alfadiag

  1. #121
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie re

    ktoś się wypowie na powyzsze ???? help pls

  2. #122
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Było już na forum ze unidiag pokazuje 420kg/h zamiast 480kg/h.Mozna podejrzewac ze w unidiagu jest zle zdefiniowana definicja .Ja mam nowy przepływomierz to ci wieczorem sprawdze jak powinno być.Podaj jeszcze nr przepływomierza czy masz taki sam jak ja,a powinienes taki sam miec

  3. #123
    moniczka_23_wwa
    Gość

    Domyślnie

    Jak w unidiagu zobaczyć parametry adaptacyjne (FMA?) czy jakoś tak i jak się to robi?

  4. #124
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie


    tak jak na obrazku parametry tra,fra masz zaznaczone przenosimy je srodkowym przyciskiem do prawego okienka oraz na koncu klikamy przyciskiem który znajduje sie w lewym dolnym rogu ekranu.Oczywiście po uprzednim załadowaniu definicji oraz udany połączeniu z ecu silnika

  5. #125
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5
    Było już na forum ze unidiag pokazuje 420kg/h zamiast 480kg/h.Mozna podejrzewac ze w unidiagu jest zle zdefiniowana definicja .Ja mam nowy przepływomierz to ci wieczorem sprawdze jak powinno być.Podaj jeszcze nr przepływomierza czy masz taki sam jak ja,a powinienes taki sam miec

    dzięki bede czekał na odpowiedź - a co do numeru przepływki to zakładam, że mam katalogowy z końcówka ..(cośtam).. 218 019

  6. #126
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie FRA itd

    Przypomnieliście mi również o tych parametrach adaptacji - ok pomierze ale jak je interpretować - gdzieś mamy wartości graniczne ?

  7. #127
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Rafal. Czy aby na pewno dolny przycisk na końcu? Ja w kazdym przypadku klikam na Read Selected Data Once.

  8. #128
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    ECU podczas pracy silnika sam sobie kontroluje parametry adaptacyjne, jeśli te wychodzą poza parametry graniczne ECU zapala błąd.
    Zwykle FRA powinno być w granicach 0.8 -- 1.2 a TRA + / - do 20.000 usec.
    Tak jest dla nowego silnika, starszy silnik musi być przez ECU korygowany.
    Zobacz na parametry Lamda Regulation Row 1.
    Ten parametr podaje ogólnie stan silnika , czyli tzw. sklad mieszanki , powinien być w granichach 0.97 -- 1.03 ale po wygrzaniu katalizatora, temperaturze oleju > 90 st c, itd.

    Ja zwykle po resecie parametrów adaptacyjnych zostawiam samochód na biegu jałowym i kontroluję TRA, FRA, sondę lambda, lambda regulation Row 1 az do momentu nagrzania się silnika, czyli jak zacznie działać drugi stopień wentylatora.
    Zwykle tego się nie przegapi. Jeśli są problemy w silniku to te parametry dość szybko się zmieniaja.
    Prosze także nie zapominać że parametry adaptacyjne zaczynają być kontrolowane po przekroczeniu temperatury > +70 st c. Uszkodzony termostat nie pozwoli na korekcje parametrów.

    Pomiar przepływności MAF robimy poprzez pomiar tylko napięcia, Unidiag i alfadiag mają ograniczenia nałożone na wykresy. Pomiar napięcia daje poprawne wyniki.
    Pod jednym warunkiem, silnik nagrzany i gaz do podłogi , dość dynamicznie !!!

  9. #129
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    tak więc zrobiłem pomiar na praktycznie nowym mafie i przepływ powietrza dochodzi do max 370kg/h.Na starym przepływomierzu który był uszkodzony było tylko ok 50kg/h.Ale pewnie jest tak jak bubu pisze ze nie ma na to co zwracać uwagi

    Cytat Napisał tomkap
    Rafal. Czy aby na pewno dolny przycisk na końcu? Ja w kazdym przypadku klikam na Read Selected Data Once.
    ten górny jest do odczytu chwilowego,a dolny odczytuje wartosci non stop

    a co do lambda regulation row 1 to ten zakres powinien miescic się na wolnych obrotach, czy tez podczas jazdy? .U mnie na wolnych obrotach jest OK,ale podczas jazdy już wychodzi poza zakres szczególnie podczas zwaniania i niewcisnietym pedale przyspieszenia,a podczas gwałtownego przyspieszania jest idealnie czyli 1

  10. #130
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    U ciebie jest idealnie, tylko podczas testów pamiętaj o jednym,
    ECU pracuje w dwóch trybach : tryb otwarty ( OPEN ) oraz tryb zamkniety.( CLOSE) .

    Tryb Open ( nie regulowany ) występuje podczas nagrzewania samochodu, przyśpieszania dynamicznego i chyba powyżej 5.500 obr/min. W tym trybie nie ma odczytu z sondy lambda i mieszanka nie jest kontrolowana. ( znany problem braku mocy jak jest silnik zimny ).

    Tryb Close ( pełna regulacja ) występuje podczas pozostałych warunków pracy silnika , w tym trybie ECU odczytuje sonę lambda oraz kontroluje parametry składu mieszanki.
    W tym tez trybie występuje charakterystyczny przebieg na sondzie lambda, sinusoida z okresem około 1 Hz.

    Jak więc widzisz podczas przyśpieszania będziesz miał lambdę na poziomie 1.
    Generalnie parametry podaje się podczas ustalonych warunków,
    podkreślam przy temperaturze silnika powyżej + 70 st C.
    --
    adres artykułu: http://www.moto-one.com.au/performan..._loop_efi.html
    poniżej wykres , pole trybu close w kolorze zielonym , auto porsche 916
    ciekawe jak wygląda wykres dla alfy.
    --


Podobne wątki

  1. Dziwny odczyt alfa diag.
    Utworzone przez mario333 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 08:42
  2. Diag w jeleniej
    Utworzone przez Azalgo w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 21:31
  3. v-scan multi diag działa z alfami?
    Utworzone przez tomkolp w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 16:12
  4. Test wtrysków w Alfa Diag?
    Utworzone przez Woland83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 15:55
  5. Problemy z podłączeniem ELM 327 usb diag...
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory