Strona 103 z 204 PierwszyPierwszy ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,021 do 1,030 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #1021
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Czekając na Giulie
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafak Zobacz post
    Czy jesteś pewny, że pakiet widoczność zawiera czujnik deszczu ? Mój sprzedawca twierdzi kategorycznie że nie.
    A co z czujnikiem zmierzchu - chyba też powinien być ?
    Wkleiłem dokładnie to co dostałem z salonu, więc chyba zawiera.
    Pozdrawiam

  2. #1022
    Użytkownik Świeżak Avatar serial
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    była Giulietta 1.4 170 Sport; jest Stelvio Super 200
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał teon Zobacz post
    Jesli na działalność to powinno Ci sie udać wynegocjować okolo 15-16 procent upustu ale nie łączy sie to wtedy z promocyjny leasingami/kredytami od fiata (no ale mozna skorzystać z innych firm).
    Ja biorę na działalność (leasing) - właściwie to czekam do września mam nadzieje na odbiór. Co do ceny to faktycznie 15 % wynegocjowałem. Oczywiscie tak ja kolega napisał z promocyjnym leasingiem to się nie łączy.

  3. #1023
    rafak
    Gość

    Domyślnie

    Można wiedzieć jaki salon daje taki rabat, też będę kupował na działalność.

  4. #1024
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    Teoretycznie kazdy, tylko musi wystosować pismo do importera wtedy jest szansa, ze otrzymasz dodatkowy upust VIP czy flotowy (jak zwal tak zwal), ktory razem z rabatem dealera da te okolo 15 %. Mysle ze kazdy dealer ma jakas miesięczna/roczna pulę takich przypadkow. Ponegocjuj w kilku miejscach albo wysli zapytanie, ze byś chcial auto w takiej konfiguracji i jestes w stanie dac tyle i tyle (wpisz cenę auta z cennika minus 15 %).

  5. #1025
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał cronosik Zobacz post
    Witam, również jestem w trakcie konfiguracji mojej G. Poniżej wklejam to co ustaliłem ze sprzedawcą. Moje pytanie ile upustu powinno mi się udać wynegocjować. 5000zł z tak zwanej promocji powszechnej jest na wejściu, ale szczerze to liczyłem na co najmniej 10% od ceny katalogowej a sprzedawca kręci nosem, szukać w innych salonach?

    Alfa Romeo Giulietta 1,4 TB M-Air
    TCT 170 KM Distictive 2012
     Lakier BLU PROFONDO
     Pakiet Premium (Reflektory Bi ksenonowe z funkcją AFS ze
    spryskiwaczami, System głośnomówiący Blue & Me z polskim
    oprogramowaniem + Czujnik parkowania tylny
     Autoalarm
     Fotel pasażera z regulacją wysokości
     PAKIET WIDOCZNOŚĆ - Czujnik zaparowania i zapachów (występuje z lusterkiem elektrochromatycznym, podgrzewaną strefą wycieraczek przednich, szyba przednia z przyciemnionym pasem i czujnikiem deszczu)
     Nagłośnienie BOSE
     Radioodtwarzacz z podwójnym tunerem
     Pakiet SPORT 1 :
    - 17" koła ze stopów lekkich z oponami 225/45
    - czarne wnętrze z panelem ze szczotkowanego aluminium
    - sportowe zawieszenie
    - satynowe lusterka boczne
    - tapicerka skórzana Venere z perforowanym siedziskiem i oparciem
    czerwona
    - reflektory przednie z ciemnym wykończeniem
    Cena sprzedaży brutto:
    113 720 zł
    Szklany dach jest praktycznie nie użytkowy chyba, że jeździsz 50-60km/h. Na plus należy zaliczyć jasność w kabinie mi to bardzo odpowiada . Ale coś za coś, wybierając szklany dach licz się z tym, że jeśli często wozisz pasażerów z tyłu nie będą mieli za "wygodnie". Dach szklany sporo obniża podsufitkę, oraz nie ma uchwytów na ręce, czy wieszaka na ubrania. Bose olej, no chyba, że jesteś królem disco i na prawdę ciągle słuchasz głośno. Moim zdaniem fabryczne robi już sporo zamieszania, a jego jakość jest wystarczająca, jak na mp3 z usb nawet z wysokimbitrate (uwaga radio nie obsługuje .flac'ów). Upusty 11-12% myślę, że da radę inne to gimnastyka, lepiej utargować dodatkowo większe offy na usługi serwisowe i części ). Na twoim miejscu wywalił bym bose, wziął elektryczne fotele (na prawdę wygodne z pamięcią dla kierowcy), oraz klimatyzowany schowek!! tego nie ma w żadnym pakiecie i występuje osobno, a to przydatna funkcja. Jest jeszcze jeden temat o którym nie mówią sprzedawcy na wstępie. Limit opcji o ile dobrze pamiętam to 38 lub 41 gdzie (3 dodatkowe to takie których nie da się usunąć np.: podkładka pod rejestracje, naklejka fiata.., i coś tam), pakiety nie są liczone jako 1 tylko każda z opcji jest liczona dodatkowo. Nie zapominaj także o podstawce pod tomtom ta nawigacja daje radę i nie ma kabli, a jeżdżę na niej od kilku mc i sprawuje się świetnie, bez ściemy, jeżdżę głównie po kraju, mam z opcją LIVE, której w standardzie nie da się kupić, numer akcesorium (sama navi) to: 71806238, wersja 71806239 jest bez funkcji live (taniej o 100pln, więc czemu nie?). Tapicerka, mam czerwoną (canneloni, nie ma wersji venre w pakiecie sport.. a szkoda bo taka ładna brązowa jest) skórę taką jaką chcesz, nic się nie niszczy (ok mam 3mc auto..), zaimpregnowałem ją glibtonem (fajny zapach zostaje), robi się to co 2mc, nic w sumie mi się nie brudzi nie na tyle by nie mieć możliwości przetarcia szmatką wilgotną. Szyby przyciemnione to też dobra opcja, no chyba, że potem chcesz szaleć z jakimiś parawanikami jak w trupowozach za 500pln, a tu ładnie przyciemnione fabrycznie itd. Brałem jeszcze zaciski powiększone wyglądają "cwaniacko" hehe no i dobrze hamują w sumie..

    Pozdrowienia i miłych zakupów :-)
    Ł.

  6. #1026
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Czekając na Giulie
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczo Zobacz post
    Szklany dach jest praktycznie nie użytkowy chyba, że jeździsz 50-60km/h. Na plus należy zaliczyć jasność w kabinie mi to bardzo odpowiada . Ale coś za coś, wybierając szklany dach licz się z tym, że jeśli często wozisz pasażerów z tyłu nie będą mieli za "wygodnie". Dach szklany sporo obniża podsufitkę, oraz nie ma uchwytów na ręce, czy wieszaka na ubrania. Bose olej, no chyba, że jesteś królem disco i na prawdę ciągle słuchasz głośno. Moim zdaniem fabryczne robi już sporo zamieszania, a jego jakość jest wystarczająca, jak na mp3 z usb nawet z wysokimbitrate (uwaga radio nie obsługuje .flac'ów). Upusty 11-12% myślę, że da radę inne to gimnastyka, lepiej utargować dodatkowo większe offy na usługi serwisowe i części ). Na twoim miejscu wywalił bym bose, wziął elektryczne fotele (na prawdę wygodne z pamięcią dla kierowcy), oraz klimatyzowany schowek!! tego nie ma w żadnym pakiecie i występuje osobno, a to przydatna funkcja. Jest jeszcze jeden temat o którym nie mówią sprzedawcy na wstępie. Limit opcji o ile dobrze pamiętam to 38 lub 41 gdzie (3 dodatkowe to takie których nie da się usunąć np.: podkładka pod rejestracje, naklejka fiata.., i coś tam), pakiety nie są liczone jako 1 tylko każda z opcji jest liczona dodatkowo. Nie zapominaj także o podstawce pod tomtom ta nawigacja daje radę i nie ma kabli, a jeżdżę na niej od kilku mc i sprawuje się świetnie, bez ściemy, jeżdżę głównie po kraju, mam z opcją LIVE, której w standardzie nie da się kupić, numer akcesorium (sama navi) to: 71806238, wersja 71806239 jest bez funkcji live (taniej o 100pln, więc czemu nie?). Tapicerka, mam czerwoną (canneloni, nie ma wersji venre w pakiecie sport.. a szkoda bo taka ładna brązowa jest) skórę taką jaką chcesz, nic się nie niszczy (ok mam 3mc auto..), zaimpregnowałem ją glibtonem (fajny zapach zostaje), robi się to co 2mc, nic w sumie mi się nie brudzi nie na tyle by nie mieć możliwości przetarcia szmatką wilgotną. Szyby przyciemnione to też dobra opcja, no chyba, że potem chcesz szaleć z jakimiś parawanikami jak w trupowozach za 500pln, a tu ładnie przyciemnione fabrycznie itd. Brałem jeszcze zaciski powiększone wyglądają "cwaniacko" hehe no i dobrze hamują w sumie..

    Pozdrowienia i miłych zakupów :-)
    Ł.
    Dzięki wielkie za odpowiedź i dobre rady. Z bose faktycznie chyba zrezygnuje, jeszcze będę kombinował. Pozdrawiam!

  7. #1027
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczo Zobacz post
    klimatyzowany schowek!! tego nie ma w żadnym pakiecie i występuje osobno, a to przydatna funkcja.
    A nie ma tego w standardzie?

    Cytat Napisał buczo Zobacz post
    Nie zapominaj także o podstawce pod tomtom ta nawigacja daje radę i nie ma kabli, a jeżdżę na niej od kilku mc i sprawuje się świetnie, bez ściemy, jeżdżę głównie po kraju, mam z opcją LIVE, której w standardzie nie da się kupić, numer akcesorium (sama navi) to: 71806238, wersja 71806239 jest bez funkcji live (taniej o 100pln, więc czemu nie?).
    Ja jestem zupełnie odmiennego zdania - beznadziejne mapy (do teraz nie ma S5 Poznań - Gniezno, czyli głównej wschodniej obwodnicy Poznania, A2 do Świecka pojawiła się chyba z półrocznym opóźnieniem, łącznika Świdnica - autostrada A4 brak, to z główniejszych, które mi się trafiły. Mnóstwa pomniejszych dróg nie ma, nie ma sensu w ogóle wspominać. Funkcjonalność mocno ograniczona nawet w porównaniu z kilkuletnimi nawigacjami, chociaż LIVE sprawuje się lepiej niż TMC w sumie. Koszt całego rozwiązania (wejście + nawi) to prawie 2.000, a dostajemy w sumie mocno średni sprzęt. Na pewno lepszy niż wbudowana, ale mocno odbiegający od nawigacji na mapach Navteq. Gdybym miał dzisiaj kupować, to też wziąłbym TomToma ze względów estetycznych, ale jeśli kable w kabinie Ci nie przeszkadzają, to trzymaj się od niej z dala.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #1028
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A nie ma tego w standardzie?



    Ja jestem zupełnie odmiennego zdania - beznadziejne mapy (do teraz nie ma S5 Poznań - Gniezno, czyli głównej wschodniej obwodnicy Poznania, A2 do Świecka pojawiła się chyba z półrocznym opóźnieniem, łącznika Świdnica - autostrada A4 brak, to z główniejszych, które mi się trafiły. Mnóstwa pomniejszych dróg nie ma, nie ma sensu w ogóle wspominać. Funkcjonalność mocno ograniczona nawet w porównaniu z kilkuletnimi nawigacjami, chociaż LIVE sprawuje się lepiej niż TMC w sumie. Koszt całego rozwiązania (wejście + nawi) to prawie 2.000, a dostajemy w sumie mocno średni sprzęt. Na pewno lepszy niż wbudowana, ale mocno odbiegający od nawigacji na mapach Navteq. Gdybym miał dzisiaj kupować, to też wziąłbym TomToma ze względów estetycznych, ale jeśli kable w kabinie Ci nie przeszkadzają, to trzymaj się od niej z dala.
    W standardzie tego nie ma.. bynajmniej ja nie miałem a chcąc domówić musiał bym rezygnować z czegoś "fajnego". Co do samej nawigacji nie wiem może mam inne mapy ? nie mam pojęcia póki co usterek nie stwierdziłem )

  9. #1029
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja mam v890, bo nawet zapłaciłem za roczną aktualizację tego badziewia...

    Jeśli masz starsze, to proponuję poszukać:
    a/ S11 - Zachodnia Obwodnica Poznania
    b/ S5 - Wschodnia Obwodnica Poznania
    c/ A2 - Nowy Tomyśl -> Świecko

    punkty a i b to w zależności od natężenia ruchu od 1h do 2h w plecy podczas przejadu przez miasto, punkt c pewnie podobnie. Jak dla mnie takie "niedopatrzenia" są nie do zaakceptowania. Navigon miał Autostradową Obwodnicę Wrocławia (A8) na całej długości szybciej, niż ją otwarto (ze względu na kilkukrotne przesunięcie terminu).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #1030
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    Ja mam w standardzie chlodzony schowek.

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory