Strona 102 z 144 PierwszyPierwszy ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,011 do 1,020 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #1011
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Tak to czujnik na kolektorze
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  2. #1012
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    147 1.9. JTD 2003
    Postów
    19

    Domyślnie

    To ja się pochwalę dalszymi przygodami z moim kochaniutkim MCSFem.
    Po wymianie zaworu sterującego przy turbinie, na pewno odzyskałem moc, wigor i szczęście... poza momentami, gdy wyskakiwała czerwona ikoneczka, która nie dała za wygraną.
    Przy spadających obrotach, przy samym już zatrzymywaniu - BUM - marchewa! A na kompie wciąż błąd przeładowania.

    Tym razem wymieniliśmy czujnik ciśnienia doładowania, błąd zniknął i auto wróciło do pełni życia.
    No cóż. Na razie (tfu, Tfu, TFU!!!!!!!!!!) jest spokój. Mam nadzieję, że przez dłuższy czas nie usłyszę: piiiiiiiiiiiiiiiiiip i nie zobaczę (!)

  3. #1013
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał kontrast Zobacz post
    To ja się pochwalę dalszymi przygodami z moim kochaniutkim MCSFem.
    Po wymianie zaworu sterującego przy turbinie, na pewno odzyskałem moc, wigor i szczęście... poza momentami, gdy wyskakiwała czerwona ikoneczka, która nie dała za wygraną.
    Przy spadających obrotach, przy samym już zatrzymywaniu - BUM - marchewa! A na kompie wciąż błąd przeładowania.

    Tym razem wymieniliśmy czujnik ciśnienia doładowania, błąd zniknął i auto wróciło do pełni życia.
    No cóż. Na razie (tfu, Tfu, TFU!!!!!!!!!!) jest spokój. Mam nadzieję, że przez dłuższy czas nie usłyszę: piiiiiiiiiiiiiiiiiip i nie zobaczę (!)
    O overboście piszesz?

  4. #1014
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    147 1.9. JTD 2003
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    O overboście piszesz?
    Jak nie, jak tak

  5. #1015
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 SW, 2005, 1.9 JTD, 16V, M-JET, 150KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cześć.
    Jestem tu nowy, mam na imię Piotrek i jestem alfaholikiem.
    Jak się zapewne domyślacie mam także problem z MCSF. Przeczytałem cały wątek. Zajęło mi to jakieś 2 tygodnie (nie dlatego, że tak wolno czytam). Wspominam o tym, bo mogło mi coś umknąć w tym czasie, ale wydaje mi się, że nie znalazłem rozwiązania dla siebie, przynajmniej łopatologicznego.
    Komunikat ów pojawił mi się niemal standardowo: przyspieszanie na wysokim biegu i sporej prędkości. Niestety nie pojawia się cyklicznie. On jest stale ze mną i obecny. Nie ma mocy. turbo nie działa. nie wkręca się powyżej ok. 3500 obr/min. Czasami (choć rzadko) zdarza się i tylko po uruchomieniu silnika, że bella jedzie przez chwilę normalnie. Potem turbina przestaje działać a komunikat nie znika nigdy. Korzystając z pierwszej strony wątku i wielu zamieszczonych tu porad wyczyściłem zawór VGT (rozbieralny), wymieniłem wężyki, wyczyściłem czujnik ciśnienia doładowania (był mocno zabrudzony), wyczyściłem EGR włącznie z przepustnicą i kanalikami za nią (po raz wtóry, gdyż pierwszy raz czyściłem go rok temu zakładając fabryczną zaślepkę), mimo, że nie przybyło specjalnie zabrudzeń. Przy zasysaniu ustami siłownik actuatora porusza się lekko a po zgaszeniu silnika wysuwa się po poprawnym czasie.
    Zrobiłem to, co mogłem zrobić niemal bezkosztowo. Nie mam kabla zatem zleciłem diagnostykę mechanikowi. Nie było mnie przy tym. Przy odbiorze dowiedziałem się, że mam walniętę przepływkę i być może czujnik ciśnienia doładowania. Przepływomierz pokazuje niemal stałą wartość - ok. 440 a badanie było przeprowadzane na biegu jałowym. Wskazanie uszkodzenia czujnika jest zdaniem mechanika najprawdopodobniej pochodną uszkodzenia przepływomierza.
    Kierując się poradami z forum odpiąłem wtyczkę od przepływki, ale bella nie jechała lepiej. Podobnie (za poradą fachowca od regeneracji EGR) zrobiłem z EGR. Efekt także podobny. Nie muszę chyba dodawać, że MSCF nie odmeldował się.
    Konkludując - wysnułem wniosek (nie wiem czy uprawniony), że powinieniem zacząć od wymiany czujnika ciśnienia doładowania. Proszę o poradę.
    Aha. Od zakupu, czyli od roku czasu występuje poszarpywanie w okolicy 1500-2500obr. Po przekroczeniu tej granicy ustępowało. Teraz kiedy bella muli nie występuje.
    Przy okazji: czy taki kabel powinieniem kupić? http://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-e...tyku-obd2.html
    I gdzie znaleźć tańszy czujnik ciśnienia doładowania, jeśli to onże jest winowajcą. Moje poszukiwania doprowadziły mnie do kwot 200-400zł.

    Pozdrawiam serdecznie.

  6. #1016
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,499

    Domyślnie

    Kabel jest wystarczający.
    Objawy szarpania 1500-2500obrotów to zacinający się EGR. Zaślep go i przejedź się na próbę. Jak pomoże to regeneracja EGR'a, wymiana, bądź wycięcie.
    Przepływki nie sprawdza się na biegu jałowym. Trzeba jechać. Jak nie ma różnicy po odłączeniu to daję 90% że to nie jej wina. Warto by się zastanowić nad zmianą mechanika na któregoś z polecanych?
    Kup kabel, zrób logi to ci pomożemy Jest temat dot. logów.
    Odradzam kupowanie części tj przepływka, czujnik ciśnienia póki nie sprawdzisz.
    Pozdrawiam

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  7. #1017
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 SW, 2005, 1.9 JTD, 16V, M-JET, 150KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Kupię kabel i po pomiarach się odezwę. Pewnikiem około połowy przyszłego tygodnia.
    Od niedawna mieszkam w Oleśnicy (dolnośląskie) i nie znam tu mechaników. Nie wiem czy są w O-cy jacykolwiek znawcy AR. Ten, to znajomy znajomych. O tyle dobry, że nie zepsuje auta (chyba)

  8. #1018
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Wg mnie masz kilka usterek:
    -nieszczelny EGR (na czym polegała regeneracja?)
    -przepływomierz i overboost do wymiany( poszarpywanie o tym świadczy, a czyszczenie nie zawsze pomaga)
    Podpięcie kompa oczywiście wyjasni sprawę
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #1019
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    147 1.9. JTD 2003
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał lepkiss Zobacz post
    Cześć.
    I gdzie znaleźć tańszy czujnik ciśnienia doładowania, jeśli to onże jest winowajcą. Moje poszukiwania doprowadziły mnie do kwot 200-400zł.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Gdybyś już musiał kupować czujnik, ja przekopałem całe Internety i nowe czujniki po tyle właśnie chodzą, nie ma zmiłuj, chyba, że ma się głupiego szczęście, jak ja i trafi się na człowieka, który omyłkowo kupił czujnik do innego typu silnika i mi puścił nowiuśkiego za 7 dych

  10. #1020
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 SW, 2005, 1.9 JTD, 16V, M-JET, 150KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Nie ma to jak słowa otuchy od kolegi-alfaholika. Aż się cisnie w języku Szekspira " łaj? łaj? łaj?. Dlaczego ja, dlaczego tyle na raz?
    EGR nie był regenerowany, a tylko fachowiec od regeneracji doradził odpięcie wtyczki w celu jego sprawdzenia. Post przydługi był, to pewnie umknęło.
    Kabelek już mam podpiąłem się i jak to laik dowiedziałem się dopiero wtedy, że mam wersję FREE MES-a i mogę sprawdzić 4 parametry na raz. Szukałem jakiegoś ratunku w necie, ale nie znalazłem. Jutro za dnia podepnę się znowu i po kawałku będę zapisywał logi. W dodatku parametry po angielsku są, a ja spikam jak widać wyżej. Bardziej zgaduję zaznaczając parametry.
    Na pewno mam błąd P0235. I jeszcze drugi jakiś z czujnika, ale nie zapamiętałem. Wiem. Słabo się spisałem. I post niewiele wnosi do sprawy. Ehhh.

    I kontrast też mnie pocieszył. Ale gratuluję szczęścia.

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory