Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63

Temat: H6W na wesoło :)

  1. #61
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    alces1 > masz rację w 156 po lifcie ksenon jest pod odkręcaną klapką a drogowe i mijania pod zwykłą osłoną - czyli w 156 nie powinno być w ogóle problemów z wymianą żarówki pozycyjnej , może trochę niewygodnie ale nie trzeba odkręcać śrub

    w GT wygląda to nieco inaczej - żarówka pozycji jest za klapką przykręconą na 4 śruby - problemem nie jest dostep do samej żarówki (który jest równie łątwy/trudny co w 156) - problemem jest odkręcenie tych 4 śrubek wg procedury serwisowej wymaga to zdjęcia zderzaka i wyjęcia reflektora

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    alces1 > masz rację w 156 po lifcie ksenon jest pod odkręcaną klapką a drogowe i mijania pod zwykłą osłoną - czyli w 156 nie powinno być w ogóle problemów z wymianą żarówki pozycyjnej , może trochę niewygodnie ale nie trzeba odkręcać śrub

    w GT wygląda to nieco inaczej - żarówka pozycji jest za klapką przykręconą na 4 śruby - problemem nie jest dostep do samej żarówki (który jest równie łątwy/trudny co w 156) - problemem jest odkręcenie tych 4 śrubek wg procedury serwisowej wymaga to zdjęcia zderzaka i wyjęcia reflektora
    Szczerze powiedziawszy jakoś mnie to nie dziwi. Podobnie jest np. w Mercedesie A klase. Kuzyn pracował w serwisie i mówił, że by wymienić tam żarówkę trzeba demontować koło, nadkole i pale jeszcze elementów, chyba, że akurat jest w pracy jakiś tam mechanik, który jako jedyny z ekipy potrafił tak wymanewrować ręką, że nie trzeba było samochodu rozbierać, więc pewnie w przypadku GT też jest to możliwe, ale z pewnością nie łatwe...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #63
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Jestem dzisiaj po wymianie postojówki w lewej lampie z xenonem w GT... całe szczęście, że to lewa lampa bo inaczej to bym się pochlastał.
    Żeby wymienić jedną żaróweczkę h6w (8zł) musiałem wypiąć trochę kabli z opasek samozaciskowych przymocowanych do karoserii i zdemontować trochę skrzynkę bezpieczników żeby odkręcić jedną śrubkę głęboko schowaną. Trzeba mieć naprawdę sprawne palce żeby dostać się po omacku do oprawki żarówki i później ponownie ją włożyć do lampy. Chyba godzinę walczyłem z tym.


    BTW : czy do wyjęcia lamp w GT trzeba zdjąć przedni zderzak ?
    Chcę na wiosnę pomalować wnętrza lamp na czarno.
    Kupiłem na próbę lampę od GT bez xenonu za 40zł i udało się to zrobić.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory