Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Giulia USDM Hak Holowniczy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Mieszka w
    DW
    Auto
    Polonez, Impreza, Outback, MX5, Giulia
    Postów
    5

    Domyślnie Giulia USDM Hak Holowniczy

    Hej.

    Czy ktoś przerabiał temat instalacji haka do Giuli USDM?

    Konkretnie mam problem z sterownikiem Erich Jaeger JaegerCANtrol LED, ktory nie chce wsoplpracowac z Giulią TI MY18 - po podlaczeniu komputer sypie błędami.

    Komuś udało się temat ogarnąć? Na jakim sterowniku? Czy moze wiazka uniwersalna?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Ja nie mam problemów ale MY2021, montowane w ASO. Wiązka, hak moje

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Mieszka w
    DW
    Auto
    Polonez, Impreza, Outback, MX5, Giulia
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał SE7 Zobacz post
    Ja nie mam problemów ale MY2021, montowane w ASO. Wiązka, hak moje
    jaka wiązka ?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    ja montowałem Westfalię sam, giulia EU 2018. zero problemów. jedyny niesmak to że miał to byc jedyny sterownik który ogarnia odłączenie automatyczne w PDC tyłu, dokłada się pin pod wtyczkę pdc, ale to nie działa i tak (też próbowałem grzebać w proxi za tym ale tez nic to nie dawało). nie wnikałem, za długo, aż tak nie przeszkadza choć PDC i przód nieaktywne. Plan jest kiedyś (o ile będzie czas), zrobić przełącznik, wtyk hermetyczny i dodatkowe PDC (i kamerę) do bagażnika rowerowego - no ale to plany na które od 2 lat nie miałem czasu więc moze się nigdy ni ziszczą.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Mieszka w
    DW
    Auto
    Polonez, Impreza, Outback, MX5, Giulia
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja montowałem Westfalię sam, giulia EU 2018. zero problemów. jedyny niesmak to że miał to byc jedyny sterownik który ogarnia odłączenie automatyczne w PDC tyłu, dokłada się pin pod wtyczkę pdc, ale to nie działa i tak (też próbowałem grzebać w proxi za tym ale tez nic to nie dawało). nie wnikałem, za długo, aż tak nie przeszkadza choć PDC i przód nieaktywne. Plan jest kiedyś (o ile będzie czas), zrobić przełącznik, wtyk hermetyczny i dodatkowe PDC (i kamerę) do bagażnika rowerowego - no ale to plany na które od 2 lat nie miałem czasu więc moze się nigdy ni ziszczą.
    Dzięki za informacje, ale interesuje mnie temat konkretnie modeli US i sterowników CAN - rozmawiałem z producentem wiązki która zainstalowałem, twierdzą że oni nie wspierają w ogóle samochodów z innych niż EU rynków.
    Pomoc w niektórych markach (np. Volvo) sterowniki działają tak sam dla eu/us, w innych (np. Audi) działają tylko dla eu.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Ok, ale watpie zeby tu byly szczegolne roznice, a szczegolnie po przeprogramowaniu bcm na eu.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    229

    Domyślnie

    jest sterownik OEM dla haka holowniczego. dlaczego nie zainstalowac go zamiast jakiegos aftermarket'u.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Nawet ASO montuje Westfalię i to ona jest jako rozwiązanie o oficjalnym katalogu akcesoriów Giulii.
    Tak, była możliwość wybrania przystosowania do haka na etapie konfiguracji auta, podejżewam jednak że to drogie rozwiązanie na ori gratach (nawet kwestia samego modułu - a uzywek to pewnie jak na lekarstwo a i nie wiemy czy nie są blokowane na VIN), pewnie wymaga wymiany całych zespołów wiązek jeśli w aucie tego nie było (albo rzeźbienia samemu co mija się z celem).

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Mieszka w
    DW
    Auto
    Polonez, Impreza, Outback, MX5, Giulia
    Postów
    5

    Domyślnie

    Okazało się że po krótkiej przejażdzce oraz po skreceniu kol do pozycji skrajnych, samochod przestal sypać błędami.

    Teraz temat robi się ciekawy - światła w bagażniku dalej nie świecą, ale po jego podłączeniu, samochód automatycznie wyłącza czujniki parkowania ("ParkSense tylny niedostępny, wyczyść tylne czujniki"), po odłączeniu bagażnika system jest aktywny ponownie - tutaj ok.
    W związku z tym zakładam że jakas komunikacja pomiedzy samochodem i sterownikiem haka jest.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Mieszka w
    DW
    Auto
    Polonez, Impreza, Outback, MX5, Giulia
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dla potomnych - wszystko dziala jak powinno, sterownik bez zadnych problemow wspolpracuje z samochodami z USA.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post / autor: 13-05-2024, 16:10
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Lampy USDM
    Utworzone przez Jędker w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory