Wszystko zależy od stanu silnika. Mocne płukanie umyje pierścienie ale nic nie zmieni w zakresie zużycia silnika. Jeśli kondycja silnika jest OK to powinno się udać.
Tak, ten Shell, niedrogi i w 4L. Na test akurat.
Obecnie bierze tak pół litra na 6000km, na hamowni pokazał na PB 169KM a na LPG 173KM. Multi air był wymieniany przy 93tyś km, tylko boję że od nowości jeździ na 5w40 i teraz jak zmienię to nie wypłuka zbyt dużo tych osadów?
Sam 5W40 nie zabija tylko zbyt długi okres jego wymiany. Jak juz bierze to płukanie i tak warto zrobic. Większość silników po dobrym płukaniu przestaje brać olej albo przynajmniej pobór spada.
Motul to generalnie bardzo dobry olej, czasami zmiana oleju na inny powoduje że samochód pije go mniej.
Ja od początku jeżdżę na Motulu 5W40, obecnie 87 kkm i przy wymianach co 15 kkm nie trzeba nic dolewać.
Teraz w garażu czeka już wspomniany Shell 0W30 ale nie spodziewam się żadnych rewolucji po wymianie, raczej dla zaspokojenia własnego dbania o MA
www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie
> > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.
Kupiłem swoją Giuliettę 1.4 TB przy stanie licznika 144tyś.km. Od tego czasu olej wymieniłem 3 razy - obecnie na liczniku 165tyś.km
Dwukrotnie zalany Amsoil European Car Formula 5W40 Full Saps / przy 144tyś.km i przy 152tyś.km. - za każdym razem płukanka BG109.
Samochód brał średnio 0,5l/5000km oleju.
Ostatnia wymiana przy 160tyś.km i zmiana oleju na Ravenol Turbo VST SAE 5W40 i jak na razie musiałem uzupełnić jakieś 0,3l/5000km.
Następna wymiana chyba także zakończy się na wlaniu Ravenol z nową płukanką polecaną przez wlyszkow.
Wcześniej samochód niestety jeździł w trybie LongLife.
Jak wyżej, też kolejna wymiana i po raz drugi wybrałem Ravenola plus ar9100. Wymiana po 9tys km i tak naprawdę dolałem maks setkę.