Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Alfa muli, nie przyśpiesza - błąd p1172

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Panowie, niestety nadal borykam się z tym problemem. W jednym temacie na forum znalazłem dobrą odpowiedź:

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - long term fuel trim, czyli nie żadne TRA ani FRA tylko Long oraz Short.
    - ale to nie jest ważne, ważne jest co zrobić, co sprawdzić.
    - opis firmowy błędu podaje kroki w celu spawdzenia w takiej kolejności: fałszywe powietrze przed przepływomierzem, i na rurze wydechowej.
    - dalej problemem może być sonda lambda, cisnienie paliwa oraz wtryskiwacze a na samym końcu problemy mechanicze, czyli cylinder i tłok, oraz ECU.

    - zwykle fałszywe powietrze jest spowodowane sparciałą rurą gumowa przed przepływomierzem, należy tę rurę harmonijkę zdjąć i pod światło ja " przeswietlić".
    - nie słyszałem jeszcze o problemie fałszywego powietrza na wydechu.
    - jeśli połaczenia przed przepływomierzem będą sprawne i szczelne to zabieramy się za sondy lambda.
    - oprogramowaniem MES testujemy wszystkie sondy przed i za katalizatorem, robimy z tego logi i zamieszczamy logi na forum.
    - testy sond najlepiej robić na zimnym silniku aż do momentu nagrzania silnika, w parametrach logowanych powinny być także obroty silnika i temperatura wody silnika.
    - w takich testach widać dość dokładnie która sonda jest leniwa i kiedy sonda za katalizatorem reaguje na skład mieszanki czyli kiedy się nagrzeje katalizator.
    i mam pytanie - fałszywe powietrze PRZED przepływomierzem - tu chodzi o usterki rury gumowej ale wg mnie on jest za przepływomierzem, patrząc od drogi wlotu powietrza (rura wlotowa, filtr, przepływka, rura, odma), czy jakaś drobna dziurka mogłabny tak nabałaganić?

    sonde wymieniałem z miech temu ale wali znów błędami sondy, nie wiem jak zrobić ten krok "oprogramowaniem MES testujemy wszystkie sondy przed i za katalizatorem, robimy z tego logi i zamieszczamy logi na forum. " mam MES 1.4 ale nie widzę opcji testu sond. wkleiłbym tu wyniki.

    Po zrobieniu resetu ECU, autoadaptacji jeździłem 200km na paliwie, pojechałem do gazownika - stwierdził że gaz jest prawidłowo ustawiony i on nic nie będzie gmerał, podejrzewa lewe powietrze lub sonde.

    Auto czasami łapie lepsze momenty i ma odejście ale głównie ostro zamula i powoli nabiera prędkości. Wczoraj skasowałem błąd sondy i znów wywaliło mi ten błąd z resetem ECU.

    w drodze jest do mnie nowa rura z odmą, ale wątpie że to od tego

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Bubu pisząc o teście sond miał na myśli logi, czyli wykresy ich pracy. Można wtedy porównać sondy między sobą.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    rozumiem, tylko właśnie nie bardzo wiem co odchaczyć w parametrach do wyboru aby powstał włąśnie wykres obu sond. Tzn. umiem oczywiście np. zrobić wykres obrotów silnika, przepływu powietrza itd tylko z parametrów do wyboru mam bodajże napięcie sondy lambda. I tylko to - czy ten parametr zaznaczyć czy jeszcze inny (za 2 sonde) powinien być?

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Bubu pisząc o teście sond miał na myśli logi, czyli wykresy ich pracy. Można wtedy porównać sondy między sobą.

Podobne wątki

  1. Błąd P1172 i P0170 w Alfie 156 1.6
    Utworzone przez rajek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 14:35
  2. Błąd P1172 ,P1173
    Utworzone przez andcis3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 20:10
  3. Błąd P1172 ! ;/
    Utworzone przez gadomszczak w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 20:18
  4. błąd P1172?
    Utworzone przez Alfa156bb w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 17:39
  5. alfa 156 strasznie muli
    Utworzone przez slawek1jan w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-09-2009, 10:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory