Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Dziwne kopcenie - 1.9 jtd 140 km

  1. #11
    maciek-147
    Gość

    Domyślnie

    Egr zaślepiony częsciowo. Nie jest wycięty po chipe, a może to być przyczyną tego kopcenia?

    Turbo robiłem u zaufanego speca więc to bym raczej wykluczył.

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    mam podobny problem...jest kilka tematów na forum mówiących o tym problemie i co należy sprawdzić : nieszczelność dolotu , lejące wtryskiwacze , przepływka itd. Jeśli dym jest czarny to znaczy że silnik nie przepala ropy..jeśli dym byłby niebieski albo siwy,.. to gorzej bo pali olej.Sam muszę powalczyć z tym tematem ale na razie mam inne sprawy na głowie .Można zrobić próbę przelewową , sprawdzić FESem jakie są czasy wtryskiwaczy itd.Jak kiedyś pisał kol. Maciek156 że 90% to nieszczelność.W poprzedniej alfie miałem problem z wężem z IC.Przy większym ciśnieniu doładowania wąż pęcznieje i było na nim widać kilka mikropęknięć..powietrze uciekało bokiem a ilość paliwa powodowała dymienie.
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 01-04-2012 o 10:29

  3. #13
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek-147 Zobacz post
    Egr zaślepiony częsciowo. Nie jest wycięty po chipe, a może to być przyczyną tego kopcenia?

    Turbo robiłem u zaufanego speca więc to bym raczej wykluczył.
    Miałem podobnie, nie wyciąłem egr-a podczas chipa u Cinka i po czasie rozwalił się zaworek (w takim sensie że był uchylony cały czas a błędu nie pokazywał) EGR i musiałem jechać wyciąć go z programu lub naprawić- wybrałem opcję wycięcia całkowitego i całkowitego zaślepienia. Objawy były takie jak u Ciebie, muł do 2500obr/min i kopcenie.
    Sposób dzięki któremu dowiesz się czy to na pewno EGR (ja go obstawiam w 99%) to zaślepienie całkowite tego zaworu, choćby kawałkiem puszki od piwa i przejechanie się bellą. Jak to będzie to to autko będzie śmigać normalnie i będziesz mógł się zastanowić co robić dalej, czy wycinać całkiem i całkiem zaślepiać czy naprawić lub wymienić stary zawór. Pozdrawiam

  4. #14
    maciek-147
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem, tzn. będe mógł całkowicie zaślepić ten zawór i tak jeździć cały czas? czy spowoduje to jakąś awarię? Bo nie miałbym w razie co pieniędzy na takie wycięcie egr, bo z tego co czytalem to koszt około 400 zł :/

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    chip 10 tyś temu
    przepływka 7 tyś temu

    to kopcenie nie pojawiło się przypadkiem po wymianie przepływomierza ?

  6. #16
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek-147 Zobacz post
    Rozumiem, tzn. będe mógł całkowicie zaślepić ten zawór i tak jeździć cały czas? czy spowoduje to jakąś awarię? Bo nie miałbym w razie co pieniędzy na takie wycięcie egr, bo z tego co czytalem to koszt około 400 zł :/
    Będziesz mógł zaślepić całkowicie dla testu czy na pewno to EGR, błąd wyskoczy na pewno ale bella powinna śmigać w tym czasie dobrze. Aby pozbyć się całkowicie błędu należy zreperować EGR lub wyrzucić z programu (i oczywiście całkowicie zaślepić po usunięciu programowym). Pozdro
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 01-04-2012 o 15:23

Podobne wątki

  1. [159] Mocne kopcenie z rur.....
    Utworzone przez Jarek72 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 08:51
  2. [156] Kopcenie
    Utworzone przez Mati156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 19:18
  3. Kopcenie 2.4 20V
    Utworzone przez danus77 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 16:12
  4. Silnik, kopcenie, pierścienie
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 21:33
  5. [146] przerwy w mocy+kopcenie
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory