Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 110

Temat: Pomocy Maxs obroty i wszędzie olej !!!

  1. #71
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Dokladnie a potem wychodzą takie kwiatki jak u kolegi z rozbieganym silnikiem.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post

    Zgadza się !! Dziś sprawdzałem papiery to regenerowały mi ją dokładnie 2018 r w maju cena regeneracji była 800 zł plus 70 za dowóz i rok gwarancji !! Co do przebiegu to zrobiłem na niej maks 45 tys ponieważ więcej jeżdżę drugim autem , alfka była bardziej autem niedzielnym ! Co wydaje mi się zbyt mało ! Robił mi ją inny warsztat ale z informacji u tego samego kolesia co teraz mi proponują dodam jeszcze że po ponad roku od regeneracji zwróciłem uwagę na rurę od turbo była cała upocona w oleju więc pojechałem do lepka to powiedzieć a on stwierdził że to norma i że nawet jak nowa się założy to po miesiącu już będzie upocona i że tak ma być !

  3. #73
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Trochę oleju w dolocie jeśli chodzi o diesla zawsze będzie ale nie jak w twoim przypadku. Zapocenie A lanie się to nie to samo. Zresztą masz efekt tego zapocenia. Gdybyś mial zapocenie dolot to nie ma prawa silnki się rozbiegnac. A że u ciebie się olej lal do kolektora to skończyło się tak jak się skończyło. Poprostu ta "regeneracja" była o kant wiesz czego rozbić.

    Ostatnio edytowane przez darek156 ; 22-01-2022 o 12:04

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    230

    Domyślnie

    Czy zanim silnik się rozbiegał nie zauważyłeś ubytku oleju w ciągu użytkowania?

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    A że niby na oryginale silnik się nie może rozbiegać? Olej też kupujesz w ASO bo oryginalny? Zobacz sobie ile kosztuje nowa turbina a potem się uzewnętrzniaj.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    Dwanaście tysięcy rocznie to rzeczywiście niedzielne auto

  6. #76
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Na orginale też się rozbiegnie ale tu przyczyna było regenerowane turbo A nie orginalna turbina

  7. #77
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Postów
    353

    Domyślnie

    A skąd wiesz, może właściciel nie dbał o wymianę oleju na czas, może pałował na zimnym, może mechanik w warsztacie co wymieniał turbo nie oczyścił sitka na zasilaniu turbiny w olej, a może silnik się nie rozbiegał z powodu turbo tylko dziury w tłoku powodów może być mnóstwo nie można winnic wyłącznie złej regeneracji choć prawdę mówiąc 800pln za regenerację tego turbo to bardzo mało ja płaciłem chyba 1700 o ile pamiętam.

  8. #78
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Opisane przez ciebie opcje rozbiegania się silnika sugerują ze właściciel to debil. Chociaż tak go nie nazwałeś. Zakładam że nie jest debilem i nie palowal na zimnym i zmieniał olej tak jak trzeba. Poczytaj a dowiesz się ze po regeneracji miał objawy niewydolności turbiny więc? A z tą dziura w tłoku to już cie poniosło.

  9. #79
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Postów
    353

    Domyślnie

    Jestem mechanikiem i na co dzień trafiają mi się takie kwiatki ze aż trudno uwierzyć co ludzie robią z samochodami, nawet przez myśl mi nie przeszło żeby kogokolwiek nazwać debilem wiele błędów eksploatacyjnych bierze się z niewiedzy a nie ze złej woli właściciela,dziura w tłoku to wcale nie taka rzadka usterka w nowoczesnych dieslach.

  10. #80
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Napisałem przecież ze nie nazwałeś go tak. Ale zgodzisz się chyba że dziura w tłoku zwróciłaby uwagę kolegi. Mam na myśli że coś działaby się z silnikiem. Poza tym żeby się dziura w tłoku zrobila musiał lac i to konkretnie wtrysk a wtedy byłyby wcześniej objawy lania wtrysku. Więc to nie dziura w tłoku lub inna usterka spowodowała rozbieganie. Skoro jesteś mechanikiem to po opisie kolegi powinieneś wiedzieć raczej z czego się to zrobiło. Posal wyraźnie ze po regeneracji miał problemy z turbina. A skoro regenerowana turbina po 3 czy 2 latach się rozleciała to jak to wytłumaczyć? Poprawnie przeprowadzona regeneracja?

Podobne wątki

  1. Pomocy obroty w mojej 2,5 v6
    Utworzone przez ToySoldier0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 12:50
  2. [145] POMOCY nie równe obroty
    Utworzone przez mazi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 00:54
  3. pomocy!!!obroty!!!!
    Utworzone przez tomek w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 22:35
  4. Szalejące obroty!!!!!!!!!!!!!!!!!pomocy
    Utworzone przez Xercom w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •
Amortyzatory