Strona 6 z 28 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 275

Temat: czujniki poziomowania lamp xenon

  1. #51
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał fisha Zobacz post
    tak czy siak producent tak to wymyslil ze aby pozycjonowanie zainicjowac musisz wlozyc kluczyk na swiatlach w pozycji auto...
    Nie wydaje mi się, żeby to było prawdą, albo nie zrozumiałem co masz na myśli.
    Ja widzę, że lampy poziomują się zawsze po włożeniu kluczyka, niezależnie w jakiej pozycji jest włącznik świateł. Samo poziomowanie widać oczywiście tylko gdy światła są włączone, ale gdy są wyłączone to też następuje poziomowanie, by po ich włączeniu miały prawidłowe ustawienie.

  2. #52
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Czyli aby zauważyć poziomowanie trzeba mieć zapalone światła przy wkładaniu kluczyka.
    Dziwne, w innych samochodach widać to dopiero po zapaleniu lamp.
    Chyba że odkręcimy czujnik z wahacza,wtedy widać po zapaleniu lamp. Tak jest u mnie.

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuASY Zobacz post
    Chyba że odkręcimy czujnik z wahacza,wtedy widać po zapaleniu lamp. Tak jest u mnie.
    U mnie nawet jak nie miałem żadnego z czujników to poziomowanie działało tylko przy wkładaniu kluczyka.
    Pozdrawiam




  4. #54
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Czyli tak zaprojektowane jest poziomowanie

  5. #55
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    ...swiatla nie beda zapalone przed wlozeniem kluczyka...
    ...za kazdym razem ale tylko gdy swiatla sa na auto przed wlozeniem kluczyka

    mozna tez w mes wypoziomowac

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez FISHA159JTDM ; 08-11-2012 o 13:21

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Może żeby zakończyć tą jałową dyskusję wkleję opis z elearn

    Korektor ustawienia automatycznego reflektorów

    Z uwagi na wysoką wartość świetlną wiązki światła żarówki, koniecznym jest wyposażenie samochodu w korektor ustawienia reflektorów w urządzenie automatyczne, unikając oślepienia pojazdów jadących z naprzeciwka. Urządzenie działa w niektórych warunkach:

    - typ statyczny, spowodowany rozłożeniem obciążenia;

    - typ dynamiczny, spowodowany przyspieszeniami i zwalnianiem.
    Korektor automatyczny gwarantuje ponadto lepszy komfort prowadzenia, gdyż strefa oświetlona jest stabilna i oko nie musi ciągle dostosowywać się do zmian oświetlenia.
    Moduł składa się z:
    - siłownika passo-passo dla każdego reflektora.
    - dwóch czujników obciążenia, połączonych z zawieszeniem przednim i tylnym, strona lewa .

    Korekcja

    Jest dokonywana poprzez sygnał czujników obciążenia które, połączone z zawieszeniem dostarczają wskazanie stanu obciążenia pojazdu.

    Centralka aktywuje się przy każdym "Key-on" i dokonuje zerowania reflektorów do wymiaru dokładnego (obliczonego w zależności od obciążenia samochodu), które polega na opuszczeniu całkowitym i następnie ustawieniu reflektora.

    Sygnały czujników obciążenia są okresowo przejmowane i odpowiednio opracowywane w celu, jeśli to konieczne, ustawienia pozycji reflektora (np. zużycie paliwa w czasie jazdy). Takie wyregulowanie ustawienia nie jest natychmiastowe, ale filtrowane w czasie, tak aby uniknąć korekcji przypadkowych (np. przy występowaniu uszkodzeń drogi, itd).
    Korekcja ta dokonywana jest również przy światłach zgaszonych, tak aby w chwili zapalenia, wiązka światła była już prawidłowo ustawiona.

    Czujniki obciążenia

    Czujniki są zamocowane do nadwozia samochodu, natomiast odpowiednia dźwignia śledzi ruch zawieszenia.

    Czujnik jest zasilany z centralki reflektora i dostarcza na wyjściu sygnał liniowy proporcjonalny do pozycji zawieszenia w stosunku do nadwozia.


    Siłownik regulacyjny

    Siłownik passo-passo wewnątrz zespołu optycznego dokonujący regulacje. Zbudowany jest on z silniczka elektrycznego passo-passo i z reduktora śrubowego, który przetwarza ruch obrotowy w ruch liniowy końcówki zawiasowej poprzez przegub kulowy na powierzchnie odbłyśnika.
    Autodiagnostyka

    Elektronika, która steruje systemem posiada funkcję autodiagnostyki, która sprawdza ciągle funkcjonowanie.
    Centralka wykonuje ciągle autodiagnostykę działania układu. Wykrywa i zapamiętuje ewentualne nieprawidłowości.
    Zapamiętane usterki w centralce mogą być analizowane poprzez urządzenie Examiner lub inne urządzenia diagnostyczne.
    Recovery

    Logika sterowania autodiagnostyką posiada również funkcję "recovery". w przypadku stwierdzonych błędów, system nie funkcjonuje już prawidłowo, a zatem ukierunkowanie wiązki świetlnej nieprawidłowej może niebezpiecznie oślepić inne pojazdy.

    Wiązka świetlna zostaje więc skierowana w dół tak aby nie oślepiać w żadnym przypadku, ale umożliwiać jednak oświetlenie przestrzeni dla jazdy bezpiecznej do najbliższego punktu serwisowego.
    Zerowanie

    W przypadku wymiany jednego z elementów systemu (reflektora, czujnika, itd.) konieczne jest wykonanie, zawsze po podłączeniu z urządzeniem diagnostycznym, procedury autodostosowania, która pozwala na wyzerowanie automatyczne systemu, który musi rozpoznać pozycję reflektora wyrównanego dokładnie z pozycją 0, od której ustawia różne regulacje.

  7. #57
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał fisha Zobacz post
    ...swiatla nie beda zapalone przed wlozeniem kluczyka...
    ...za kazdym razem ale tylko gdy swiatla sa na auto przed wlozeniem kluczyka

    mozna tez w mes wypoziomowac
    Raz, że mylisz poziomowanie z kalibracją układu. Dwa – zostało wyżej bardzo dokładnie opisane kiedy i jak jest poziomowany reflektor, tzn. zawsze po włożeniu kluczyka.

    Warto też od razu dodać – oprócz kalibracji i samopoziomowania reflektory można ręcznie dostroić, to znaczy ustawić prawidłową wysokość po wypoziomowaniu śrubkami – podobnymi do tych znanych z tradycyjnych reflektorów.

  8. #58
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    ok moj blad; jak wszystko zawodzi to czytam instrukcje;-)
    co do opisu z elerna to wydaje mi sie ze nie reguluje nic przy przyspieszaniu i hamowaniu...


    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  9. #59
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    lubań
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 175 km
    Postów
    137

    Domyślnie

    Witam. Mam problem z połączeniem się z prawą lampą i nie działa w niej silniczek krokowy. Z lewą lampą łącze się i mam błąd komunikacji master-slawe nie wiem co robić.lampy świecą normalnie i mam test poziomowania ale tylko lewej lampy.
    Ostatnio edytowane przez sendiii ; 28-11-2012 o 14:52

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał sendiii Zobacz post
    błąd komunikacji master-slawe
    Spróbuj poruszać tą płaską wtyczką w lewej lampie. Najlepiej by było może psiknąć w kostkę jakimś kontakt-sprayem.
    Pozdrawiam




Podobne wątki

  1. Czujnik poziomowania lamp ksenonowych
    Utworzone przez Borson w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2015, 19:20
  2. Dźwigienka poziomowania Xenon pilnie kupie
    Utworzone przez adriang6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 15:21
  3. Reflektory BI-XENON do Giulietty + czujniki poziomowania!
    Utworzone przez camil w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 00:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory