Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: bella dostala w zderzak - ześwirował auto alarm

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał szajbus0 Zobacz post
    fakture przedstswiasz wiec to nie ma znaczenia ... a jesli na upowaznienie to do czasu jego dostarczenia do ubezppieczyciela mozesz sobie dowolnie zmieniac
    dzis rzeczoznawca zobaczyl fure u lakiernika, rowniez w jego obecnosci, mam wrazenie, ze cos kombinuja..

    wczesniej z lakiernikiem byla gadka, ze jesli bedzie robione bezgotowkowo to beda inne kwoty etc, szczerze mowiac chcialbym aby bylo porzadnie zrobione, nie chce na tym zarobic, ale okazalo sie ze panowie sie dosc dobrze znaja, rzeczoznawca mowi, ze bedzie spoko ze zrobimy to gotowkowo juz mnie prosi o nr konta chce przelewac kase, na moje pytanie o metode bezgotowkowa mowi ze lepiej nie za mala szkoda etc i juz prosi lakiernika o jego maila aby mu wyslac wycene, dopiero na moja wyrazna prosbe poprosil o maila aby mi tez wyslac,

    przy gotowkowej wersji kiedy lakiernik dowie sie ile ten policzyl to ten sobie policzy idealnie tyle ile bedzie wycena, nawet nie mialem czasu zaprotestowac, rzeczoznawca mi mowi, ze 'wszystko sie ladnie polakieruje i nawet na flaszke zostanie'..

    chyba mam prawo do zmiany na bezgotowkowa opcje ? jak bede mial wycene jade do ASO i niech to przejrza i najwyzej zmienie lakiernika bo cos mi tu smierdzi, zadnych pelnomocnictw jeszcze nie podpisalem

    co radzicie ?

    Cytat Napisał oops2k Zobacz post
    A co do problemu z prądem to odepnij alarm i powinno przestać ci zjadac akumulator
    co masz dokladnie na mysli poprzez odpiecie alarmu ? wyjecie bezpiecznika ? tak w sumie juz robie jesli nie uzywam fury troche dluzej a w zasadzie wyjmuje dwa bezpieczniki, problem w tym, ze odpowiadaja one za kilkanascie roznych rzeczy m.in. alarm

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    mozesz w dowolnej chwili zmienić metode naprawy dzwoniac na infolinie chyba ze przeleja kase wczesniej to i tak zawsze mozna dosład faktury
    ogolnie przy malych szkodach idzie zarobic ale to jesli sa drogie czesci zamienne a mozna je kupic taniej (takie pokreconoe) w wycenie gotowkowej dostaniesz od -60 do -70 % wartosci zdeżaka nowego i okolo -50%do -60% za malowanie wg cen aso patrz strona kontrolna audatexu KODY WARUNKOWE a przy naprawie w aso czy faktury placa całość tego co na f vat chyba ze przekroczy kalkulacje wg stawek ASO np kupisz zdeżak za 1800 a waso kosztuje 1700

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał szajbus0 Zobacz post
    mozesz w dowolnej chwili zmienić metode naprawy dzwoniac na infolinie chyba ze przeleja kase wczesniej to i tak zawsze mozna dosład faktury
    dlatego dopoki gosc nie wysle mi wyceny i nie odwiedze ASO aby to skonultowac to nie ma bata abym mu wyslal nr konta

    ogolnie przy malych szkodach idzie zarobic ale to jesli sa drogie czesci zamienne a mozna je kupic taniej (takie pokreconoe) w wycenie gotowkowej dostaniesz od -60 do -70 % wartosci zdeżaka nowego i okolo -50%do -60% za malowanie wg cen aso patrz strona kontrolna audatexu KODY WARUNKOWE a przy naprawie w aso czy faktury placa całość tego co na f vat chyba ze przekroczy kalkulacje wg stawek ASO np kupisz zdeżak za 1800 a waso kosztuje 1700
    u mnie prawdopodobnie wyjdzie lakierowanie zderzaka, nie ma raczej szans aby zakwalifikowac to na wymiane, jest jeszcze ta lekka wgniotka na blotniku przy nadkolu tuz przy zderzaku i teraz kwestia jak to zakwalifikuje, tez watpie aby dal wymiane calosci za mala wgniotke, wkurzylo mnie to, ze sie dogadali i koles od razu wysyla wycene lakiernikowi a nie mi, dlatego jak bede mial wycene to zastanowie sie czy nie zmienic lakiernika

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    wgniotke naprawią kitem to będzie ujęte w wycenie jedynie co do malowania naprawczego będzie niewadoma czy cza cieniowanie czy malowanie naprawcze calego elementu

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    oto kosztorys:
    http://www.przeklej.pl/plik/kosztory...03ad91fa2pq3sp
    zakonczony adnotacja: kosztorys wykonany w systemie EurotaxGlass,s

    kilka pytan bo szczerze mowiac nie orientuje sie w tym

    material lakierniczy [67%] -> czy to oznacza, ze w kosztorysie jest tylko 67% kosztow lakieru ?

    w kosztorysie zastosowano urealnienie na czesci zamienne alfa romeo w wysokosci 50% -> czyli policzyli tylko polowe ceny danego elementu ?

    juz dawno sady najwyzsze wydaly wyroki, ze musi byc 100% jesli chodzi o czesci i musza liczyc jak za oryginalny element..

    PS i wiecie co mnie jeszcze wku*ilo to fakt, ze rzeczoznawca mo skonczonych ogledzinach rzuca do lakiernika "no to zdzichu zaraz ci wysylam wycene" no i teraz ten sobie wyliczy naprawe tyle ile na wycenie, pieknie, dopiero gdy mu wyraznie zasugerowalem, ze tez chce ta wycene to poprosil o maila
    Ostatnio edytowane przez Jacenty ; 29-12-2011 o 21:00

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    nie wiem jak w tym przypadku bo to jest wyliczone w jakims dzikim programie nie wiadomo co to za porgram nie wiadomo jaka baza i z jakiego miesiaca i roku
    teraz tak nie wiadomo czy to 67% orginału czy 67% amortyzacji tegoż orginalnego przy czesciach jest to jasne jesli cos wymianiaja to na zamiennik
    mozesz oddac do aso lub innego zakładu i przedstawic f vat wyzsza mysle ze nawet na około 2500-3000zł jesli bedzie to naprwa w technologi producenta z aso do 100% procent kosztów zwracaja na pewno jesli nie przekracza 100% wartosi pojazdu co do innych przewzanie jest klopot ze stawkami godzinowymi

Podobne wątki

  1. [159] Nie działa auto alarm....
    Utworzone przez sitekxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 23:15
  2. [Giulietta] Auto Alarm sam sie aktywuje...
    Utworzone przez Jabolek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 12:11
  3. Nie fabryczny Auto alarm w Alfie
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 20:01
  4. [146] Auto Alarm - problem z pilotem
    Utworzone przez Warszawiak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 12:23
  5. [155] nie dziala centralny , auto alarm
    Utworzone przez samul w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 19:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory