Strona 11 z 28 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 275

Temat: czujniki poziomowania lamp xenon

  1. #101
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Macie numer części przedniego czujnika?
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  2. #102
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,088

    Domyślnie

    to ten numer kolego
    50 501 067

  3. #103
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,088

    Domyślnie

    Witam
    Dokonałem już przekładki zwykłych reflektorów na xanony oryginalne. Wtyczki pasują i xenony odpalają.
    Założyłem czujniki samopoziomowania - kupiłem używki - i teraz znów mam problem, bo nie wiem ale światła świecą na max. 15m zdecydowanie za nisko. Mam wrażenie że tylko się pozycjonują po starcie tzn. kłaniają się na dół i zaraz podnoszą do pewnego poziomu i tyle. Podczas jazdy nic się nie zmienia. Nie wiem czy trzeba coś w kompie włączyć czy np. zrobić jakąś kalibrację tych czujników poziomowania??? Może źle zamontowałem te czujniki i to dlatego? starałem się to zrobić tak jak na fotkach z poprzednich postów. Ewentualnie czujnik lub czujniki mogą być padnięte? Jak to można ewentualnie sprawdzić??? Są one również firmy AL.
    Pozdrawiam i proszę o jakąś poradę.

  4. #104
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    heh bo te czujniki i samopoziomowanie to bujda na resorach.
    Mam seryjnie xenony i moment regulacji i adaptacji widac tylko w pozycji "key-on" czyli jak przełączysz pstryczek na manetce i włożysz kluczyk do gniazda. Wtedy widac "światłocień" i że idą w dół a idąc do góry stają w pewnym momencie i tak juz do następnego razu kiedy to np zatankujesz samochód do pełna albo załadujesz bagażnik i odpalisz auto. Wtedy xenon ustawi sie inaczej.

    W żadnych seryjnych xenonach nie zauważyłem efektu dostosywania sie do nawierzchni. Wjeżdzasz na śpiącego policajnata i światła idą w górę ( ostatnio tak jeździłem przed blokiem tam i z powrotem raz szybko raz wolno - później z górki i pod górę )


    Musze tylko jeszcze wziaśc jakiegos "wypasonego" postawić auto w jednym miesjcu - odpalic światła bez obciążenia na tylnej osi i zaznaczyc na ścianie czy gdziekolwiek indziej jak sie ustawią. PÓźniej wrzucic go do bagażnika i znowu włożyć kluczyc żeby światła na nowo sie ustawiły. i zobaczyc czy coś sie zmieni ( tzn powinno ale to tak z ciekawości )

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    To samopoziomowanie działa tylko przy uruchomieniu samochodu, a jeśli uważasz że nisko Ci świecą to są śruby od regulacji wysokości świecenia przy reflektorze.

  6. #106
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Samopoziomowanie działa na bierząco i koryguje poziom reflektora. Tylko trzeba wiedzieć jedno - jest to system pasywny, ktorego czas reakcji jest opóźniony i dziury, wyboje itp. nie powodują natychmiastowych zmian.

    Najlepszym testem jest odpięcie czujnika od łącznika i manewrowanie nim jak pracuje zawieszenie. Dobrze widać opóźnioną pracę.

    Wymiziane S3 mini!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #107
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    U mnie fajnie widać jak xenon pracuje podczas jazdy, jak hamuje się podnosi, jak przyspieszam opada, a "kłanianie" się podczas uruchamiania to self test... Praca soczewek jest bardzo widoczna w mieście, gdize widać jak linia światło cienia jest regulowana przez czujniki.
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  8. #108
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    To widocznie u mnie nie działa samopoziomowanie w czasie jazdy bo nic takiego nie zaobserwowałem, jedynie przy uruchamianiu auta.

  9. #109
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    A masz czujniki? Zerknij bez zdejmowania koła na przedni lewy wahacz czy masz czujnik
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 170KM TCT
    Postów
    331

    Domyślnie

    Tak czujniki są na pewno, widocznie uszkodzone. Kiedyś próbowałem się połączyć kabelkiem z xenonami ale coś nie chce się połączyć, a gdyby coś było nie tak z czujnikami to pewnie jakiś błąd by wyskoczył?

Podobne wątki

  1. Czujnik poziomowania lamp ksenonowych
    Utworzone przez Borson w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2015, 19:20
  2. Dźwigienka poziomowania Xenon pilnie kupie
    Utworzone przez adriang6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 15:21
  3. Reflektory BI-XENON do Giulietty + czujniki poziomowania!
    Utworzone przez camil w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 00:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory