Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Temat: Alfa 166 vs A6 C5 vs Volvo S60 vs S80

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Mówiąc żartem: Złodzieje nie kradną Alf, bo boją się że się popsują zanim dojadą do dziupli

    A tak na serio - Alf jeździ po naszych drogach bardzo mało. Więc jednym słowem na części jest mały popyt, i przez to mała podaż. Mała podaż = złodzieje mało kradną. Raz czy dwa widziałem na tym forum temat, że AR została skradziona. Jedna to była bordowa 159 z jasnymi skórami, drugiej nie pamiętam. W każdym razie kradną zdecydowanie mniej od Audi czy VW (tego pełno po drogach jeździ, dużo młodych kierowców to rozbija, i potem jest na części popyt). W każdym razie pamiętam jeszcze raz, że jednemu forumowiczowi złodziej chciał ukraść Alfę, ale kolega miał zainstalowany system, który odcina dopływ paliwa w przypadku kradzieży. Złodziej owszem, samochód odpalił, ale dojechał nim tylko do skrzyżowania, potem musiał już iść na piechotę, bo Alfa stanęła

    P.S. Poleciłbym Ci tą AR: http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.p...19dde25c807d2c

    Tylko nie wiem czy właściciel jej już nie sprzedał. "Troszkę" przekracza Twój budżet, ale ma 3.2 V6, zainstalowane LPG, Q2, jest po liftingu, i ma najszybszy kolor
    Ostatnio edytowane przez Piotrekx ; 11-05-2012 o 09:31

  2. #22
    migcool
    Gość

    Domyślnie

    Ta Alfa z linku to jest grubo ponad moją możliwością $ kosztuje 29000, a ja mam 22tys. Pewnym jest że będę próbował znaleźć 166 3.0 w którą to zostanie zamontowany LPG. Jest ich mało do kupienia, może ktoś planuje sprzedanie przedliftowej w miesiącu lipiec?

  3. #23
    pabloss
    Gość

    Domyślnie

    Monitoruj stale forumowy Bazar

  4. #24
    migcool
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście z forum mogę kupić już z LPG bo myślę że tutaj nikt nie wciska kitu do takiego silnika ale na allegro czy innych portalach aukcyjnych to ja wolę unikać takich egzemplarzy.

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest: 159 sw 1.9 jtdm 8v by TTC ( 170ps@ 358NM ) HIGH, były: 156 SW V6, 156 SW 2.0 TS
    Postów
    236

    Domyślnie

    Widzę, że wykrystalizowało Ci się pomału zdanie na temat wyboru auta.

    Wrzucę swoje 3 grosze.

    Volvo- S60 jest samochodem jak dla mnie ładnym, lecz nudnym. Silniki tak jak mówili koledzy- D5 brać, lecz na manualu. Automat lubi się sypnąć. S80 ja bym sobie darował. Wygodna limuzyna, ale nudna bardzo. To takie toczydło, które owszem- ma szereg zalet, lecz nie przemawia za nim nic konkretnego na tle rywali.

    Audi- Podobnie jak inni, uważam, że 1.8 T jest najbardziej optymalnym dla tego wozu. 2.5 TDI- Wiadomo... kłopoty niemal pewne ( choć jak jest sprawny to nie można mu odmówić kultury pracy ). 1.9 TDI to z kolei stanowczo za słaby silnik do takiego samochodu. Audi może nie jest hiper ciężkie, lecz miałem okazję się przejechać ( brałem pod uwagę zakup a6 c5....skończyłem w 156 v6 ) i nie zaskarbiło sobie mej sympatii. Zawieszenie w serwisowaniu jest drogie. Choć to audi, to jak niemal każdy VAG z tego okresu i później - wnętrze zużywa się koszmarnie, jeśli chodzi o plastiki. Nikt mnie nie przekona, że jest inaczej- trochę tego się naoglądałem.

    Alfa 166 - Nie Myśl nawet o polifcie z 22 tys, bo zaraz zacznie się sypać. Dobrego auta nikt nie sprzeda tak tanio, chyba, że będzie miał nóż na gardle. Diesel jest udany, samochód jest bardzo wygodny ( porównywałbym z e38, choć jest mniejsza ) i wyposażony nadzwyczaj bogato jak na jego ceny. Szukałbym 3.0v6 przed FL tak jak Piszesz... silnik to malina, na gazie ( dobrym ) śmigają te V-ki aż miło a dodatkowo jest czym przycisnąć. Koszta utrzymania wbrew pozorom nie przerażają. Zawieszenie choć jest skomplikowane- nie jest aż tak drogie w serwisie. Poważnie się zastanawiałem nad 166 ( przesiadka ze 156) ale jest to auto dla mnie zbyt duże, jak i niezbyt mnie zadowalające pod względem praktyczności ( potrzebowałem kombi ) i wylądowałem w kolejnej 156 ale już V6.


    Co do innych samochodów... Honda jest ładna, ale trzeba się nagimnastykować by kupić w takiej kwocie. Toyotą się Przejedź- Zrezygnujesz sam. Zaproponowałbym Lexa IS, ale tym samym mogę zaproponować 156.. będą dla Ciebie zbyt ciasne.

    Myślałeś może o BMW 5 e39 lub o 3 e46 ? E46 z 2.5 pod maską to dość żwawe auto, nie jest koszmarnie drogie w utrzymaniu i siedzi się znacznie niżej niż w 156- będzie więcej miejsca. Z tyłu- owszem.. ciasno. Trudno też o ładne BMW. E39 choć jest opatrzone, to za 22 tys może Kupiłbyś polifta z 3 litrowym dieslem lub jakieś 520i. To nie są złe auta.

  6. #26
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,610

    Domyślnie

    Zainteresuj się może 607. Też niszowa i wypasiona limuzyna.
    + jeszcze wygodniejsza (i większa niż 166)
    + lepiej wyposażona
    - mniej sportowa
    - słabsza nawet w V6 (bo cięższa)
    Stylistyka - rzecz gustu.


    Ale 607 bryka godna polecenia. "Wurst myt kartofeln" odpóść.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 11-05-2012 o 14:46

  7. #27
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    naprawdę zadbana 166 FL za 22k bez szans, przed FL zadbane potrafią kosztować ok 20k
    ANGELS & AIRWAVES ... AND ALFA

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał migcool Zobacz post
    VII generacja Accorda jest dość kosztowna w zakupie, za mój budżet można kupić jedynie kombi (chyba są tańsze), które wygląda trochę jak karawan, sedan śliczny, podoba mi się ale ceny zaczynają się od 25 i idą mocno w górę.
    Aham.... jak Tobie się podoba Avensis II, a nie podoba Honda Accord, nawet w kombi, to nie mam pytań ))
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #29
    migcool
    Gość

    Domyślnie

    O gustach się nie dyskutuje, takie kombi jak Accord VII to wygląda jak auto dostawcze, dupa jakby na siłę dostawiona do całości, ja już postanowiłem zostaje przy poszukiwaniach 166 przed FL z silnikiem 3.0.

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sudi Zobacz post
    Widzę, że wykrystalizowało Ci się pomału zdanie na temat wyboru auta.

    Wrzucę swoje 3 grosze.

    Volvo- S60 jest samochodem jak dla mnie ładnym, lecz nudnym. Silniki tak jak mówili koledzy- D5 brać, lecz na manualu. Automat lubi się sypnąć.
    tym bardziej że ten sam na potęgę sypiący się aisin warner 55-50 co w AR 166 2.4 jtdm

Podobne wątki

  1. 159 czy Volvo S60
    Utworzone przez Kimi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 11:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory