Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: 159 2,4 Inwestować dalej czy sprzedać

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Żadną zagwozdkę - znajdź jakiegoś Japońca (nie wiem skąd wcześniej pomysł golfa?) do jazdy i tłuczenia, a nie ciągłego diagnozowania, naprawiania i pustego tylko wyglądania, jak to Alfy mają w zwyczaju. A Alfę jakąś kiedyś hobbystycznie jak jeszcze będziesz miał na nią ochotę i już .
    Ciekawe spostrzeżenia, zwłaszcza że według tego co piszesz sam masz 3 Alfy. W czym Japońce lepsze od golfów?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Z tym odpalaniem z dymem spróbuj lekko nacisnąć pedał gazu przy włączeniu rozrusznika.
    Próbowałem, efekt jest taki że zwiększa się chmura dymu. Wygląda to tak jakby wtryskiwacze podawały paliwo (sądzę że stąd dym), przez chwilę myślałem że może klapa gasząca się zamyka więc ja odłączyłem ale to też nie to.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    A klapki w kolektorze masz?
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie

    Nie mam, DPF usunięty, EGR zaślepiony pełna blachą, chociaż jak mechanik wymieniał głowice to może wsadził kolektor z klapami bo jak mi pokazywał jaką głowice będzie montował to wtedy miała przykręcony kolektor. Mogę to jakoś łatwo sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez Infidel ; 18-05-2017 o 11:09

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Od góry, w miejscu łączenia kolektora z głowicą masz listwę sterującą klapami kolektora. Sprawdź czy masz listwę z klapami ( 5 wykonanych z tworzywa sworzni) czy wszystko zaślepione.
    Jeśli masz klapy w dodatku okopcone to masz rozwiązanie problemu.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie

    Heh dziwna sprawa, 4 klapy usunięte, jedna piąta (licząc od strony rozrządu została), jest jeszcze trochę oleju na całym kolektorze

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ale popelina...ta 5 ma dziurę na wylot ponieważ od spodu jest sterowanie silnikiem klap. Ktoś prawdopodobnie zostawił myśląc, że tak uniknie błędu sterowania. Kolektor do wyczyszczenia i uszczelniania. Może będzie dobrze odpalał. Piszę może bo mój kuzyn ma usunięte klapy i też mu tak odpala.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie

    Czyli że ta dzwigienka jest od sterowania klap??Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0035[1].jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	48.5 KB
ID:	228658

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS 185 KM 2007
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ja kolego kupiłem Alfe 159 2.2 JTS w maju tamtego roku Wracając do domu po kupnie zepsuła się w centrum Krakowa na torach tramwajowych Zablokowałem pół miasta postem przez 2 godziny czekałem na lawetę Alfa pojechała do mechanika i zapowiadało się całkiem nieźle Mechanik powiedział że to tylko rozrząd i trzeba wymienić z 2000 zrobiło się 5000 na sam start Auta nie miałem przez miesiąc po zakupie bo stała po mechanikach potem dalej coś mi nie pasowało pojechałem do specjalisty od Alf (Belwederczyków) (kto zna ten wie) i zostawiłem 12000 (ALE AUTO ZROBIONE PREFEKT) nie wspomnę już o pierdołach za które wyszło 3000 - 4000 ogólnie auta nie mam zamiaru się już pozbyć będę jeździł aż padnie prawie wszystko już zrobione i wygląda jak nowe dużo rzeczy robiłem sam aż polubiłem dłubanie przy aucie teraz żałuje że nie poszedłem do szkoły mechanicznej

    Moja rada nie sprzedawaj zrób to co masz może to już będzie ostatnia rzecz jaka zrobisz przy tym aucie

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar adam_159
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    SPRZEDAJ!!!!!

    kasy raczej nie odzyskasz bo 45k nie dostaniesz
    jeśli nie masz jeszcze obrzydzenia do swojego auta to jeździj i się ciesz a jeśli masz to wiesz co robić...

    po sobie mogę ci powiedzieć, akurat miałem "szczęście" tzw "OKAZJA!" kupiłem AR za 21k taki śilnik jak ty, włożyłem na start jakieś 5/6k na pierdoły rozrząd, koło pasowe, regeneracja wtrysków, opony, hamulce, amorki, pierdoły jakieś kosmetyka no poleciałem hitem, znajomi mówili że z alfa jak z lidlem co miesiąc coś nowego. Zrobiłem auto - Sprzedałem wyszedłem prawie na 0, ale miałem szczęście.
    Ostatnio edytowane przez adam_159 ; 19-05-2017 o 07:01 Powód: dopisek

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm TI
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jaranie sie malym przebiegiem w duzym dieslu jest bez sensu bo przebieg maly ale auto mogło​ jeździć tylko na krotkich odcinkach lub po mieście i moze sie okazać ze jest w gorszym stanie niz ten co nakulal 200k km w trasie. Osprzęt, a w szczególności ten od ekologii nie lubi jazdy wokół komina ;]


    Akurat w tym wypadku bylo inaczej

Podobne wątki

  1. Sprzedać na części samemu czy sprzedać na skup ?
    Utworzone przez Czarna Alfa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2017, 18:15
  2. Czy warto jeszcze inwestować w 156?
    Utworzone przez srekal34 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 16:09
  3. Inwestować czy nie, sens..
    Utworzone przez KubaS w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 08:59
  4. Inwestować w alfę, czy nie.
    Utworzone przez Rewil w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory