Strona 11 z 137 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #101
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Co w razie wypadku?
    Jeśli miałeś ważne badanie techniczne pojazdu, to nico! Będą ścigać tego, kto Ci wystawił zaświadczenie o właściwym stanie technicznym pojazdu.
    Oczywiście zawsze istnieje alternatywa, że przeróbki dokonałeś po tym badaniu. Myślę jednak, że można udowodnić, że było inaczej. Można pójść o krok dalej, po montażu ksenonów pojechać na regulację świateł o której była mowa, sprawdzić, jeśli wszystko jest OK, to poprosić o wystawienie na to jakiegoś papieru z pieczątką zakładu wykonującego przegląd i wozić go ze sobą.
    Ja miałem wypadek Alfą 146, gdzie miałem reflektory przerobione na ksenon. Nikt mnie o to nie pytał, poza Policjantem, który sporządzał notatkę, ale to było w ramach luźnej rozmowy i nie ustosunkował się do tego w żaden sposób.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #102
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    nie o to mi chodzilo.czy w razie nieszczescia wypadku ofiar smiertelnych mga to wykozystac przeciwko wlacicielowi.ps korczu to trafna uwaga jezeli chodzi o te zdezaki. a co ma diagnosta do odpowiedzialnosci .przeciez to wlasciciel jest odpowiedzialny za stan tech pojazdu .diagnosta potwierdza go a co ty zrobisz po wyjezdzie od niego to juz twoj problem.jak ktos robi 100000 km rocznie i wyjezdzi juz opony do lysa to tez dizagnosta odpowiada ? nie zartuj

  3. #103
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    nie o to mi chodzilo.czy w razie nieszczescia wypadku ofiar smiertelnych mga to wykozystac przeciwko wlacicielowi.ps korczu to trafna uwaga jezeli chodzi o te zdezaki. a co ma diagnosta do odpowiedzialnosci .przeciez to wlasciciel jest odpowiedzialny za stan tech pojazdu .diagnosta potwierdza go a co ty zrobisz po wyjezdzie od niego to juz twoj problem.jak ktos robi 100000 km rocznie i wyjezdzi juz opony do lysa to tez dizagnosta odpowiada ? nie zartuj
    Chyba kolega nie czyta uważnie. Przecież wspomniałem, że jest opcja, że przeróbki można dokonać po przeglądzie. Dlatego wspomniałem o dodatkowym dokumencie potwierdzającym właściwy stan oświetlenia pojazdu.
    Ponadto nie sądzę by miało to wpływ na wypadek. A już z pewnością nie czołowy o którym kiedyś wspomniałeś. Raczej wjechałbym do rowu gdy mnie ktoś oślepi, a nie prosto jak ćma w światło

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #104
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Przeciwnicy zestawów HID mają rację jeśli chodzi o legalność takich przeróbek i ewentualne konsekwencje w razie wypadku, szczególnie na zachodzie. Mimo to, pokonałem Fordem Cougarem sporo km zarówno w Szwecji jak i Niemczech, mając kilka kontroli i nikt się świateł nie czepiał (mimo, że Cougar nigdy fabrycznie nie występował z ksenonami). W 166 mam nadzieję, że po założeniu spryskiwaczy nikt nie będzie się zastanawiał czy mam oryginalne ksenony, czy może sam je założyłem.

    P.S. Specjalnie dzisiaj zrobiłem zdjęcia jak to wygląda. Auto stało przodem na równo z bramą garażu więc każdy sobie może porównać jak to u niego wygląda. Dla pokazania jak wyglądają światła, które oślepiają włączyłem na drugim zdjęciu długie. Proszę zwrócić uwagę jak reflektor soczewkowy precyzyjnie tnie opisywaną linię światło - cień. Dodam, że kiedy jadą też wyraźnie widzę tą granicę zarówno przed sobą jak i po bokach np. kiedy jadę wzdłuż lasu.
    Jeśli dorwę gdzieś na szrocie rozwalony reflektor ksenonowy i H7 od Alfy 166 to sam z ciekawości zajrzę do środka i porobię zdjęcia bo podejrzewam, że odbłyśnik, soczewka i przesłona niczym się między sobą nie różnią w tych reflektorach.

  5. #105
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie 166 ksenon

    któryś z kolegów wspomniał wczęsniej o tym że wymagany jest odpowiedni palnik zgadza się natomiast na allegro wystepuja jedynie te z palnikami od soczewek???

    I jeszcze jedno pytanie jeden reflektor mam lekko matowy. Tzn odbija się na nim więcej światła. Widac to najlepiej na przykładzie postojówek gdzie jeden (matowy) jest cały podświetlony a drugi tylko ma lekką poświate Czy to go dyskwalifikuje przy montazu hidów???

    I widziałem 166 wczoraj w której był fabryczny zdaniem własciciela xenon bez spryskiwaczy.
    Pzdr

  6. #106
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    mam pytanie żeby nie zaśmiecać tego ogromnego wątku który z kolegów m HIDy w 156???
    To pozwole sobie przejść na priv a nie tutaj dorabiac pytań???
    Pozdrawiam

  7. #107
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie Re: 166 ksenon

    Cytat Napisał b.pawelek
    któryś z kolegów wspomniał wczęsniej o tym że wymagany jest odpowiedni palnik zgadza się natomiast na allegro wystepuja jedynie te z palnikami od soczewek???
    Dokładnie, nie widziałem jeszcze na zdjęciach tych zestawów z palnikiem typu 2DR. Te co są na allegro to palniki typu 2DS. Dodatkowo ci co to sprzedają nie bardzo chyba wiedzą, że są różne palniki do różnych reflektorów. Myślę też, że mimo wszystko do takich przeróbek nadają się tylko soczewki i widocznie nawet chińczyki zdają sobie z tego sprawę. W wielu fabrycznych reflektorach na odbłyśnikach jest dużo światła rozproszonego, które oślepia (zwróćcie uwagę np. jak świecą światła w Astrze II), więc zakładając nawet zestaw z żarnikiem 2DR to reflektor będzie bardzo oślepiał waśnie tym światłem rozproszonym.

    Co do 166 na oryginalnych ksenonach bez spryskiwaczy to nie wiem, wszystkie które widziałem je miały. Stoi natomiast w komisie koło mnie Maserati GT z 2001 roku i posiada ksenony (aczkolwiek nie wiem czy fabryczne) i spryskiwaczy nie ma.

  8. #108
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    już z hida się wyleczyłem.
    Zamontowałem u siebie i na jednym i drugim kloszu mniej więcej po środku jest snop swiała (po regulacji) który wali w przednią szybe auta z ok 20 metrów znaprzeciwka. WYeliminowałem go dopiero po złaożeniu brewek które wyglądają jak psu spod ogona.
    tak więc szybko hidy wyciągłąem.
    Pozdrawiam

  9. #109
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    i ten ostatni post niech bedzie podsumowaniem tego watku

  10. #110
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie Re: HID

    Cytat Napisał b.pawelek
    już z hida się wyleczyłem.
    Zamontowałem u siebie i na jednym i drugim kloszu mniej więcej po środku jest snop swiała (po regulacji) który wali w przednią szybe auta z ok 20 metrów znaprzeciwka.
    Czyli jest tak jak mówiłem, pomoże tylko założenie reflektorów soczewkowych jeśli takowe były w 156. Ty się wyleczyłeś i dałeś sobie z tym na szczęście spokój, ale znajdą się tacy co sobie i tak założą HID do takich reflektorów i to jeszcze o temperaturze barwy 12000K aby się przed dyskoteką pokazać. Dlatego są właśnie takie, a nie inne przepisy. Gdyby użytkownicy robili takie przeróbki z głową tak aby polepszyć sobie widoczność i jednocześnie nie oślepiać innych, do tego regularnie czyścili reflektory i pamiętali o regulacji kąta z kabiny to przepisy byłyby niepotrzebna. No ale to utopia, a póki co przez tych, którzy robią takie przeróbki bez wyobraźni i podstawowej wiedzy na temat zasady działania reflektorów w samochodach, wszyscy będą tępieni - również ci, którzy zrobili to tak aby i dla nich i dla innych użytkowników jazda w nocy była bezpieczniejsza.

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory