Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Przyspieszenie i temperatura?!

  1. #1
    Michu89
    Gość

    Domyślnie Przyspieszenie i temperatura?!

    Witam. Mam 3 problemy z moją Alfą.

    Pierwszy to temperatura: na trasie itd mam około 60-70, a w mieście przy częstym ruszaniu dopiero CZASEM dojdzie do 90. Czy to normalne?

    Teraz drugi, poważniejszy - chodzi o przyspieszenie. Odpalam Alfę, pochodzi trochę i ruszam na trasę, na samym początku pięknie wchodzi na obroty, przyspiesza super itd, aczkolwiek gdy się już rozgrzeje jak ręką odjął, przyspiesza słabej. Jak diesel z podjechaną turbinką. Przejadę parę kilometrów i nagle znowu ma piękne przyspieszenie (tylko na chwilę). Co może być przyczyną?

    Trzeci problem to: Tak po ok 30 minutach jazdy, np na światłach na postoju, nagle zaczyną trząść silnikiem i gdzies po minucie mija to, kiedy np za 10 minut znowu się to pojawia na chwilę. Też nie wiem co to może być?!

    Rozrząd wymieniony bez wariatora, filtry i oleje tak samo. Pomocy

  2. #2
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michu89 Zobacz post
    Witam. Mam 3 problemy z moją Alfą.

    Pierwszy to temperatura: na trasie itd mam około 60-70, a w mieście przy częstym ruszaniu dopiero CZASEM dojdzie do 90. Czy to normalne?

    Teraz drugi, poważniejszy - chodzi o przyspieszenie. Odpalam Alfę, pochodzi trochę i ruszam na trasę, na samym początku pięknie wchodzi na obroty, przyspiesza super itd, aczkolwiek gdy się już rozgrzeje jak ręką odjął, przyspiesza słabej. Jak diesel z podjechaną turbinką. Przejadę parę kilometrów i nagle znowu ma piękne przyspieszenie (tylko na chwilę). Co może być przyczyną?

    Trzeci problem to: Tak po ok 30 minutach jazdy, np na światłach na postoju, nagle zaczyną trząść silnikiem i gdzies po minucie mija to, kiedy np za 10 minut znowu się to pojawia na chwilę. Też nie wiem co to może być?!

    Rozrząd wymieniony bez wariatora, filtry i oleje tak samo. Pomocy
    Kolego. w trasie w alfie to normalna temperatura. aż dziwne
    drugi i trzeci coś albo z przepływką albo tak jak ja miałem, niekontakt na kablach. akurat mam silnik 1.8 z 2001. jak cos daj znać. sporo z nim przerobiłem. nic na desce się nie świeci? jakis komputerek?

  3. #3
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    A ja zapytam - jakie auto ma FRA, TRA, Lambda Regulation Low 1.?
    Podłącz komputerek i sprawdź
    Ostatnio edytowane przez MarcinTM ; 03-11-2010 o 20:37

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd 2001r- była, bravo 2.0 multijet- jest
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał marceell Zobacz post
    Kolego. w trasie w alfie to normalna temperatura. aż dziwne
    To na pewno nie jest normalna temperatura, szczególnie w benzynie. Termostat do wymiany.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Oczywiście że temperatura za niska. W żadnym aucie nie może być tak niska. Tak jak maniek napisał, termostat do wymiany.

    Z pozostałymi jedź na komputer. Bardzo dużo błędów jest rejestrowanych przez jednostkę sterującą ale nie wyświetlają żadnych komunikatów. Sprawdź na kompie co go boli i po sprawie.

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    temp. podajesz ze wskaznika kabinowego? skad wiesz e masz 60st.? podepnij sie alfadiagiem to zobaczysz kiedy terostat sie otwiera,
    jak ju pisaem w innym poscie:
    - pierwsza kreska 50st. C na wskazniku kabinowym to wg. alfadiaga ok. 60stC
    - druga kreska to ok. 80stC
    - trzecia kreska 90st. C to juz w miare dokadny pomiar bo ok. 94st. C
    wskaznik kabinowy podaje wartosci ze znacznym opoznieniem, to stanu rzeczywistego.

  7. #7
    Michu89
    Gość

    Domyślnie

    na desce wszystko ok. dzięki za radę Panowie. udam się z nią na kompa i dam znać co wyszło. jest ktoś z Poznania kto mógłby mi sprawdzić auto na kompie? odwdzięczę się

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    [/COLOR]
    Cytat Napisał majster Zobacz post
    temp. podajesz ze wskaznika kabinowego? skad wiesz e masz 60st.? podepnij sie alfadiagiem to zobaczysz kiedy terostat sie otwiera,
    jak ju pisaem w innym poscie:
    - pierwsza kreska 50st. C na wskazniku kabinowym to wg. alfadiaga ok. 60stC
    - druga kreska to ok. 80stC
    - trzecia kreska 90st. C to juz w miare dokadny pomiar bo ok. 94st. C
    wskaznik kabinowy podaje wartosci ze znacznym opoznieniem, to stanu rzeczywistego.
    Potwierdzam co pisze kolega.Wymienisz termostat i będzie to samo.A o ile oszukuje wskażnik to pokaże komp

  9. #9
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Na wskaźnik temperatury nie ma co patrzeć u mnie pokazuje 70 a na kompie wychodzi 90. Ciekawe ile osób już wymieniło termostat patrząc na wskaźnik. Podobnie jest z wskaźnikiem paliwa. Pokazuje jak chce i co chce. Ale na szczęście ten środkowy wskaźnik działa prawidłowo... Ten środkowy to zegarek oczywiście

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Ja przy wymianie termostatu (a w kilku autach to robiłem) sprawdzam zawsze wyciągnięty w gorącej wodzie. Wkładam do wody termometr od centralnego i gotuję wodę z termostatem wszystko ładnie widać. Jeżeli nie otwiera jak trzeba to jadę kupić nowy. Jak jest ok, to wkręcam z powrotem Ostatnio w 166 miał problem z utrzymaniem 60stopni (oczywiście poniżej). Wtedy termostat nawet na zimno się nie domykał.... nie trzeba było robić próby. Nowy działa idealnie. Nagrzewa się równiutko do 90 i ani drgnie. To oczywiście jest trudniejsza próba niż porównanie odczytów z licznik i z kompa ale nie każdy ma kabel do kompa...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-01-2016, 12:38
  2. Słabe przyspieszenie 2,4 JTD
    Utworzone przez karsto1982 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 18:09
  3. Przyspieszenie naszych alf
    Utworzone przez turbodreamer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 12:14
  4. 2.4 JTD kiepskie przyspieszenie
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 20:26
  5. [156] Przyspieszenie
    Utworzone przez Bucz2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2008, 13:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory