Strona 157 z 162 PierwszyPierwszy ... 57107147148149150151152153154155156157158159160161162 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,561 do 1,570 z 1615

Temat: Zużycie paliwa

  1. #1561
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,273

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    akumulator przeniesiony w prawy boczek.
    Jakiej pojemności? Bo chyba ori tam nie upchnałeś?

  2. #1562
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Jakiej pojemności? Bo chyba ori tam nie upchnałeś?
    Odrobinę mniejszy, 95Ah800A

  3. #1563
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    To też jakas alternatywa.
    Tak z ciekawości ile ta alternatywa Cię wyszła - kompleksowo z przeniesieniem akumulatora i zrobieniem podłogi ?

    tak pytam, bo sam się zastanawiałem, nawet liczyłem, ale jak wziąłem pod uwagę koszt instalacji (przyjąłem dla zaokrąglenia 5k) to mi wyszło że oszczędności będzie miał następny nabywca (albo wtedy koszty) i jakoś odpuściłem.

    Licząc że robi dziennie 2 x 8km w mieście , to 1/4 przejedzie na benzynie, czyli pewnie wyjdzie 2.5-3l / 100 + 12lpg , a beny średnio pali 13.7l co potwierdza się w tankowaniu.
    Realnie LPG powinno wziąć o 21-23% więcej jak analogicznie paliwa, z racji że LPG ma mniejszą kaloryczność.

    3 x 6.5 + 12 x 3.1 =56,7zł vs 13,7 x 6,5 = 89zł to różnica 32zł, czyli dobre ponad półtora roku na zwrot inwestycji (rok rocznie to "rodzinne" auto robi 11-13k km) , gdzie wtedy przeważnie już mam nowe auto, nie kalkulowało mi się. Ale jak ktoś jeździ zarobkowo - to jak najbardziej.
    Stelvio I gen. USA

  4. #1564
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Na tip top wyszło 8k. Ja użytkuje stelvio tylko w trasie, planuje długo nim jeździć stąd moja decyzja. Palił mi w tych samych warunkach 9l benzyny, teraz jest to około 10l gazu i 1l benzyny, to sobie każdy może przeliczyć jak to wychodzi. Jeżeli liczysz spalanie to od spalania benzyny odejmujesz wysokość dotrysku, to co wyjdzie po odjęciu mnożysz x 1.2 i masz spalanie gazu + dotrysk, który wcześniej odejmowales.

  5. #1565
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Na tip top wyszło 8k.
    No to tym bardziej mi osobiście by się nie kalkulowało, moje przeliczenia były w zaokrągleniu tak żeby potwierdzić zasadność decyzji, ogólnie 30lat mam różnie auta z LPG i bardziej jestem za niż przeciw, ale rachunek zysków i strat to mi się w Stelvio nie ułożył.
    Na trasy to faktycznie, idealne rozwiązanie, tanio ekologicznie i przy dobrej kalibracji bezproblemowe. Robocze woły też mam pogazowane i kolejny co odbiorę za 2 tygodnie już ma termin zaklepany.
    Stelvio I gen. USA

  6. #1566
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    No to tym bardziej mi osobiście by się nie kalkulowało, moje przeliczenia były w zaokrągleniu tak żeby potwierdzić zasadność decyzji, ogólnie 30lat mam różnie auta z LPG i bardziej jestem za niż przeciw, ale rachunek zysków i strat to mi się w Stelvio nie ułożył.
    Na trasy to faktycznie, idealne rozwiązanie, tanio ekologicznie i przy dobrej kalibracji bezproblemowe. Robocze woły też mam pogazowane i kolejny co odbiorę za 2 tygodnie już ma termin zaklepany.
    Jasne, każdy musi przeliczyć. Mi około 30tkm i się wróci. Stelvio nie jeżdżę zarobkowo, użytkowanie typowo rodzinne ale i tu jest możliwość zaoszczędzić więc czemu nie. Oby tylko w dłuższej perspektywie było bezproblemowo, wcześniej jeździłem tylko dieslami, pierwsza benzyna to giulietta, założyłem gaz i wszystko ok więc za ciosem poszło stelvio ale doświadczenia dużego w tym nie mam. Firma, która mi to zakładała siedzi długo we wtryskach bezpośrednich, robili przed juz kilka stelvio, giulia kolegi z forum też u nich była więc chyba już się nauczyli i wiedzą, co robią

  7. #1567
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Jedno co, to nie spodziewałem się aż takiej ceny, albo tak Jastrząb kłamie (to akurat pewnik) i instalacje poleciały aż tak mocno w górę, albo warsztat dobrze wycenił swą usługę.
    Pytałem kolegę ile zapłacę u niego za instalację do bezpośredniego - też dotrysk i mi powiedział okolice 5500 za 4cyl i to w sumie bardziej skomplikowane auto jak GME, a i warsztat renomowany z kolejkami na termin rzędu - kwartał.
    Stelvio I gen. USA

  8. #1568
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Jedno co, to nie spodziewałem się aż takiej ceny, albo tak Jastrząb kłamie (to akurat pewnik) i instalacje poleciały aż tak mocno w górę, albo warsztat dobrze wycenił swą usługę.
    Pytałem kolegę ile zapłacę u niego za instalację do bezpośredniego - też dotrysk i mi powiedział okolice 5500 za 4cyl i to w sumie bardziej skomplikowane auto jak GME, a i warsztat renomowany z kolejkami na termin rzędu - kwartał.
    Sama instalacja jak dobrze kojarzę kosztowała 6. Do tego akumulator, dopłata do zbiornika (niższy a szerszy, wszedł 50 l) dopłata do emulatora wskazan paliwa, przeniesienie akumulatora, wlew pod klapka no i się uzbierało,.

  9. #1569
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Stelvio 2022 Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    A ja mam taki dziwny przypadek. Parę tysięcy km temu miałem pierwszą wymianę oleju w swojej alfie i od tamtej pory spalanie mi wzrosło powyżej 1l. W mieście wychodzi 14.5l gdzie wcześniej średnia byłą 13.3l - tankuje ciągle na tej samej stacji do odbicia pistoletu. Spalanie oczywiście z dystrybutora. Zauważyłem, że poziom oleju jest troszkę poniżej max - wcześniej było idealnie na środku.

  10. #1570
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 200KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Mam problem ze Stelvio, Q4, 200KM, 2018, licznik: 65000km. Otóż kupiłem ją używaną. Po kilku jazdach okazało się że pali 14,5l-15l przy jeździe mieszanej po mieście. Jest to zdecydowanie za dużo jak na to auto. Średnie spalania po mieście są na poziomie 11-12l. Zacząłem się niepokoić że może być to coś związanego z uszkodzeniem silnika albo jakąś inną dysfunkcją. Proszę o poradę, może ktoś miał już podobny problem.

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory